Xiaomi wystąpi na MWC

Prezes Xiaomi zdradza tajemnicę sukcesu smartfonów firmy

Newsy

Prezes Xiaomi Lei Jun wyjaśnił, dlaczego smartfony firmy odniosły taki sukces. Powiedział, że marża zysku brutto firmy wynosi zaledwie 8-9 procent. To natomiast sprawia, że ich zakup jest opłacalny dla konsumentów. Ponadto uważa, że z czasem urządzenia i tak staną się drogie. Wszystko to dlatego, że przemysł zmierza w kierunku technologii 5G. Dodaje jednak, że w porównaniu z konkurencją stosunek ceny do wydajności Xiaomi będzie lepszy.

Tajemnica sukcesu Xiaomi

Tajemnica sukcesu Xiaomi

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Podczas ostatniego wywiadu prezes Xiaomi Lei Jun powiedział:

Myślę, że marża zysku brutto w wysokości 8% -9% jest bardzo niska. Ze względu na to, że nasz model sprzedaży opiera się na handlu elektronicznym, cena, jaką klient końcowy zapłaci, będzie bardzo atrakcyjna. Najważniejsze jest to, że nasz zysk brutto jest bardzo niski, a kanał sprzedaży bardzo krótki. Dzięki temu ostateczna cena na rynku detalicznym pozostaje bardzo atrakcyjna dla kupujących.

Zobacz też: Twoje konto Google może być usunięte. Jak się zabezpieczyć? Co robić?

Powtórzył również, że firma będzie kontynuować tę samą strategię sprzedaży również w fazie 5G. Ma to sens, biorąc pod uwagę fakt, że obecny model firmy wydaje się działać dobrze. Warto tutaj dodać, że obecnie Xiaomi jest czwartym co do wielkości producentem smartfonów na świecie. Jest to niezwykły sukces, biorąc pod uwagę, że znacznie bardziej doświadczone marki są daleko w tyle. Sam od lat korzystam ze smartfonów Xiaomi. Właśnie ze względu na ich świetny stosunek ceny do jakości.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x