oneplus 3

Nieoficjalny Android 10 po raz drugim w tym tygodniu!

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Zazwyczaj sekcja Nieoficjalny Android 10 pojawiała się na portalu raz na dwa tygodnie. Niemniej zapowiadałem to i nadal zapowiadam, że zainteresowanie tym systemem wśród deweloperów cały czas będzie rosło. Popularność na poszczególnych modelach sprawia, że pojawiają się rozwiązania, które umożliwiają bezproblemowe udostępnianie nowego systemu na kolejnych urządzeniach. Tym razem padło na smartfony i tablet, które z pewnością nei są Wam obce.

Nieoficjalny Android 10 nie zwalnia tempa

Zacznijmy od OnePlus 3 i OnePlus 3T, które doczekały się już kilku wydań Androida 10. Co prawda producent bardzo długo wspierał te modele, ale już pożegnał się z ich dalszymi, dużymi aktualizacjami. W ramach nieoficjalnych wydań można znaleźć nawet propozycje, które są określane mianem stabilnym. Kolejnym reprezentantem dzisiejszego odcinka jest tablet od firmy, której po prostu nie może brakować, czyli oto Xiaomi Mi Pad 4 i Mi Pad 4 Plus. O ile ta chińska firma rzadko kojarzy się z tym typem urządzeń mobilnych, tak Android 10 dla zeszłorocznych modeli już jest i to bez większych problemów. Oczywiście też kolejny smartfon tego producenta może pochwalić sie tym systemem, a jest to Xiaomi Mi 6X, czyli odpowiednik Mi A2, który pojawił się w jednym z poprzednich odcinków.

samsung galaxy a70s premiera specyfikacja cena wyglad dostepnosc

Idziemy dalej, pozostając w Chinach – Huawei P Smart 2018, chiński Enjoy 7S doczekał się nieoficjalnego wydania Android 10, które na obecnym etapie ma problemy z poprawnym działaniem czytnika linii papilarnych. Najnowszym modelem w dzisiejszym zestawieniu jest Samsung Galaxy A70, który na pewno doczeka się nowego systemu prosto od producenta. Nieoficjalne oprogramowanie ma to do siebie, że wymaga jeszcze dopracowania – problemów jest wiele, bo nie działa VoLTE, VoWiFi, a aparat jest ograniczony do 8 MPx. Na deser nawet podgląd filmów w 4:3 zawiesza urządzenie. Na sam koniec pojawia się Sony Xperia XA2 Ultra, dla której przygotowano LineageOS 17 z drobnymi problemami.

Zobacz też: Intel pamięta o Linuxie w ramach swoich kart graficznych.

Czy Twój smartfon pojawił się już w którymś zestawieniu? Nie wiesz? W takim razie odsyłam Cię do poprzednich odcinków:

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy