Cykl tekstów Nieoficjalny Android 10 nie zwalnia i na pewno nie zwolni. W jednym z poprzednich wpisów zaznaczyłem, że z czasem urządzeń z najnowszym systemem od Google będzie przybywać coraz więcej. Oczywiście muszę zaznaczyć, że nie są one idealne i przypadki, gdy coś nie działa, są codziennością. Niemniej od czegoś trzeba zacząć, więc po raz kolejny poznajmy siłę Robocika i jego modyfikacji. W dzisiejszym zestawie Android 10 zawitał głównie do smartfonów, które przez producentów już naprawdę dawno zostały zapomniane.

Nieoficjalny Android 10 trafił na wysłużone już modele od Xiaomi, HTC, Sony i Motoroli

htc 10

Jeśli śledzicie każdy wpis ze spisem nieoficjalnych wydań Androida 10, to doskonale wiecie, że nie może zabraknąć jednej firmy – mowa o Xiaomi, które tym razem pojawia się wraz z modelem Redmi 2. Smartfon z 2015 roku doczekał się wydania LineageOS 17, które może nie być dla Was, gdyż pojawiają się problemy z instalacją aplikacji i usług Google. Kolejnym modelem jest HTC 10, a więc witamy Tajwańczyków, których obecną sytuację przemilczę. Jest to też flagowiec stosunkowo młdoy, jak na dzisiejsze zestawienie, bo z 2016 roku. Nie ma mowy o poważnych błędach, ale oprogramowanie jest uznane za betę, więc te niewątpliwie mogą wystąpić. Jednak wróćmy do emerytów, bez opuszczania HTC i przypomnijmy sobie One M8. Telefon z 2014 roku na pewno wzbudził wiele emocji, gdy ujrzał światło dzienne – podwójny aparat, świetne głośniki, a dzisiaj Android 10. Autorzy zwracają jedynie uwagę na brak wsparcia dla MHL.

sony xperia z3 compact

Tymczasem przejdźmy do Japonii i przypomnijmy sobie kolejny kultowy model. Sony Xperia Z3 Compact to smartfon, których dzisiaj już nie ma. Teoretycznie Xperia 5 ma być mniejszą Xperią 1, ale… zostańmy przy urządzeniu z 2014 roku. Nieoficjalny Android 10 dla japońskiego reprezentanta bywa kapryśny — według opinii użytkowników jest bardzo dobry, ale też potrafi nagle przestać współpracować z panelem dotykowym lub aparatem. Na koniec została Motorola Moto G 2015, czyli trzecia generacja świetnego budżetowca, który otrzymał jak każdy dzisiejszy model swoją odsłonę LineageOS 17 z najnowszym Roocikiem pod spodem. Jednak pamiętajcie, że aparat, a właściwie HDR i nagrywanie filmów nie działa.

Zobacz też: Laptop od Xiaomi zmierza na Stary Kontynent.

Oczywiście Wasz model mógł zostać wymieniony już wcześniej. Dlatego zajrzyjcie do poprzednich wpisów, gdzie przedstawiam smartfony i tablety, które już dzisiaj mogą sprawdzić, czym jest Android 10:

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.