Zapewne większość z Was już doskonale wie, z czym się je wpis z tytułem Nieoficjalny Android 10. Tworzymy listę urządzeń, które mogą pochwalić się działaniem pod kontrolą najnowszego systemu od Google. Oprogramowanie oczywiście nie zostało wydane przez producenta, bo w większości przypadków ten zapomniał już o omawianym sprzęcie. W tym miejscu przypominamy sobie, dlaczego między innymi Android wyrósł na potęgę rynku mobilnego – po prostu użytkownicy zauważyli, że sami mogą modyfikować swoje modele i czynić je lepszymi, bez łaski wielkich gigantów. W takim razie poznajmy kolejne modele, które właśnie poznały nieoficjalnie Androida 10.

Nieoficjalny Android 10 dla Redmi, Xiaomi, Samsunga i Nokii

xiaomi redmi 4x

Nie mogło się obyć bez Xiaomi i Redmi, prawda? W takim razie zacznijmy od modelu, który niekoniecznie musi wzbudzać zainteresowanie w naszym kraju, bo mowa jest o Redmi Note 5 Pro. Jeśli jednak korzystacie z tego smartfona, to musicie mieć na uwadze, że przygotowane oprogramowanie miewa jeszcze problemy ze stabilnością i ogólną wydajnością. Dalej mamy Redmi 4X, który już zdecydowanie poznał Polskę, a problemy z Androidem 10 dla niego sprowadzają się głównie do niedziałającego czytnika linii papilarnych. Ostatnim smartfonem z Chin jest Xiaomi Mi Max i Mi Max Pro, czyli pierwsze giganty, które niestety nie są już dłużej rozwijane. W tym przypadku mamy do czynienia z nieoficjalną odsłoną LineageOS 17, a przeszkodami w codziennym użytkowaniu są różne błędy w interfejsie.

wygląd nokia 6.1

Opuszczając Chiny, witamy się z kolejnym tabletem. Pierwszym, który poznał Androida 10, był Samsung, więc drugim też jest Samsung, ale tym razem jest to Galaxy Tab A 10.1 z 2016 roku. Tyczy się to wersji z LTE, jak i z Wi-Fi, ale należy pamiętać o tym, że deweloper jest świadomy problemów z łącznością związanych z RIL. Na sam koniec została Nokia 6.1, która ma otrzymać oficjalnie Androida 10, ale już dzisiaj zainteresowani mogą sprawdzić wydanie z XDA Developers. Należy mieć na względzie, że nie działa między innymi VoLTE.

Zobacz też: Okazuje się, że kamera termowizyjna w smartfonie może cieszyć się zainteresowaniem.

Oczywiście nadal czekam na linki od Was w komentarzach, aby lista rosłą jak najszybciej. Tradycyjnie też odsyłam Was do poprzednich wpisów, w których wspomniany spis został rozwinięty:

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.