xiaomi mi a1

Android 10 nieoficjalnie dla kolejnych smartfonów Xiaomi, którym towarzyszy Nexus

2 minuty czytania
Komentarze

Niedawno mogliście poznać listę kilkunastu smartfonów, które nie muszą już czekać na łaskę producenta i wydanie oficjalnej aktualizacji do Androida 10. W końcu od czego są deweloperzy niezwiązani z wielkimi korporacjami, którzy w ramach hobby tworzą odpowiednie modyfikacje i udowadniają, że można zrobić coś potencjalnie niemożliwego. Naturalnie wspomniana lista cały czas będzie się rozwijać i dzisiaj dołączają kolejne smartfony – dwóch reprezentantów Xiaomi, ale też przypomnimy sobie o jednym z ciekawszych Nexusów.

Kolejne smartfony mogą pochwalić się znajomością Androida 10

Redmi Note 7s

Jednak zacznijmy właśnie od Xiaomi. Na pierwszy ogień idzie Redmi Note 7 Pro, który doczekał się czystego wydania Androida 10. Naturalnie nie jest to kompletne oprogramowanie, choć autor nie wymienia żadnych znanych problemów. Wśród komentarzy można jednak zauważyć problemy związane między innymi z szyfrowaniem danych.

xiaomi mi a1

Następny w kolejce jest Xiaomi Mi A1 i z racji, że jest to smartfon z Android One, to naturalne jest to, że prędzej czy później pojawi się dla niego Android 10. Tym razem ponownie w czystym wydaniu, ale już ciężej określić go mianem do użytkowania na co dzień. Są problemy z czytnikiem linii papilarnych (od Goodix), podświetleniem klawiszy, informowaniem o Wi-Fi i kilkoma innymi kwestiami.

nexus 5x

Na koniec przypomnijmy sobie Nexusa 5X, czyli budżetową propozycję smartfonu z serii, która już nie istnieje. Model, który jest dziełem Google i LG miewał swoje wzloty i upadki. Dzisiaj poza użytkownikami niewiele osób o nim pamięta. Jednak deweloperzy szybko wydali Androida 10, który poza VoLTE ma teoretycznie wszystko sprawne. Naturalnie nie jest to urządzenie pierwszej młodości, więc siłą rzeczy będą się zdarzać pewne przestoje związane z brakiem wydajności.

Zobacz też: Google zdradza termin premiery Pixela 4.

Na dniach zapewne będą publikowane kolejne urządzenia, które nieoficjalnie otrzymały Androida 10 i nie omieszkamy Was o tym informować. Być może już jakiś model ominęliśmy? Jeśli tak, to dajcie nam znać o tym w komentarzach i wspólnie twórzmy tę serię.

Źródło: XDA Developers

Motyw