Średnio na jedną oficjalną aktualizację do Androida 10 przypada dziesięć nieoficjalnych i ta ostatnia liczba wcale nie zamierza utrzymywać się na tym poziomie. Każdego dnia będzie ona rosła. W tym tygodni OnePlus zdecydował udostępnić stabilną wersję Oxygen OS 10 dla OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro, więc przyjrzyjmy się kolejnej grupie urządzeń, o których producenci już zapomnieli, ale nieoficjalne nadal są wspierane. Tradycyjnie warto też nadrobić poprzednie wpisy, a tymczasem przejdźmy do konkretów.

Nieoficjalny Android 10 trafia na następne smartfony

oneplus 2

Na pierwszy ogień ponownie idzie Xiaomi, które wręcz dominuje w nieoficjalnych aktualizacjach do Androida 10. Tym razem mowa jest o Mi Note 3, który ma jeszcze problemy z VoLTE i SELinux. Kolejny model Xiaomi, czyli Redmi 3s może mieć problemy z czytnikiem linii papilarnych od Goodix i zwiększonym zużyciem energii. Ostatnim Chińczykiem na liście OnePlus 2, który nie został dobrze potraktowany przez producenta, a nieoficjalny Android 10 (LineageOS 17) ma jeszcze problemy ze skanerem dermatoglifów z RIL, gdy wyłączymy lokalizację.

lg v40 thinq z telewizorem

Pośrednim modelem, łączącym Chiny i Stany Zjednoczone jest ostatni flagowy Nexus, czyli Nexus 6P. Ponownie problematyczny okazuje się jeszcze SELinux, a aparat bywa niestabilny. Tymczasem przejdźmy do innych azjatyckich producentów i zacznijmy od Sony, a dokładniej modelu Xperia X. Smartfon z 2016 roku sprawia wrażenie dobrze działającego z Androidem 10, bez większych braków. Na sam koniec pozostało LG V40 ThinQ, który jeszcze jest wspierany przez Koreańczyków, ale trzeba być cierpliwym, więc zainteresowani już mogą sprawdzić LineageOS 17.

Zobacz też: Oto Samsung Galaxy M10s, już oficjalnie.

To by było na tyle w dzisiejszej paczce nieoficjalnych wydań Androida 10. Jak wspomniałem na początku, z czasem liczba wspieranych urządzeń zacznie drastycznie rosnąć. Tymczasem dajcie znać, czy już Wasz model znalazł się na którejś z list?

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.