android 10 q nazwa slodkosci oficjalnie google

Już dzisiaj możesz nieoficjalnie zainstalować Androida 10 na wielu smartfonach

1 minuta czytania
Komentarze

Czy Twój smartfon dostał już Androida 10? Szczerze mówiąc, to wątpię, jeśli nie korzystasz z Pixela, Essential Phone, Redmi K20 Pro lub w ramach testowych wersji z OnePlusa 7 lub 7 Pro. Oficjalnie tylko te modele wiedzą już, czym jest nowe oprogramowanie od Google. Innym pozostaje czekać lub… zainteresować się nieoficjalnymi wydaniami, w ramach których pojawiają się już zmodyfikowane systemy dla dawno zapomnianych smartfonów. Tym samym po raz kolejny przekonujemy się, gdzie między innymi tkwi siła Androida.

Nieoficjalne wydania Androida 10 już się pojawiają

android 10 bezpieczeństwo

Bez zbędnego przedłużania, oto lista smartfonów, na których już dzisiaj nieoficjalnie zainstalujecie Androida 10:

Sami przyznacie, że lista robi wrażenie, gdy zwrócimy uwagę na to, ile lat mają poszczególne modele. Taki LG G2 świętuje w tym roku swoje 6. urodziny. Niewiele młodszy jest też Xiaomi Mi 3, więc okazuje się, że dziadkowie poniekąd nadal mogą korzystać z życia.

Zobacz też: Realme XT przedstawiony!

Naturalnie też zaznaczam, że nie wszystkie wydania należą do stabilnych, z których można korzystać na co dzień. Oczywiście wiele z nich można określić mianem sztuka dla sztuki, ale im młodszy smartfon, tym większa szansa, że powstanie kompletne oprogramowanie. Dlatego warto śledzić poczynania nieoficjalnych deweloperów, którzy nadal odwalają kawał dobrej roboty.

Źródło: XDA Developers

Motyw