Kontynuujemy lubianą przez Was serię Nieoficjalny Android 10. W końcu wszystko idzie zgodnie z planem i kolejne smartfony otrzymają najnowsze wydanie Robocika na przekór planom producentów. Naturalnie wciąż rządzą Chińczycy, których reprezentantów jest wręcz od groma, więc też one stanowią zdecydowaną większość każdego zestawienia. Tym razem nie jest inaczej, więc przejdźmy od razu do konkretów.

Saga Nieoficjalny Android 10 wciąż trwa i na pewno nie zwolni

Xiaomi Mi A2 Lite

Zacznijmy od Realme 3 Pro, czyli stosunkowo młodego smartfona, ale na pewno lubianego w krajach wschodzących. W Polsce próżno szukać go na ulicach, ale jeśli sprowadziliście ten telefon, to musicie wiedzieć, że obecna wersja ma problemy z SELinux i niedziałającym czytnikiem linii papilarnych. Drugim Chińczykiem w kolejce jest Xiaomi Mi A2 Lite, czyli Android One ponownie daje o sobie znać. Swoją drogą autorem omawianej modyfikacji jest Polak, który również zwraca uwagę na SELinux. Dodatkowymi problemami są gesty na czytniku linii papilarnych i konieczność ręcznego dodawania ustawień APN. Na deser Państwa Środka Lenovo z ZUK Z1 i P2 – pierwszy z LineageOS, drugi z AOSiP i powtarzamy wcześniej znane problemy — czytnik linii papilarnych i SELinux.

sony xperia xa2

Opuszczamy Chiny, aby przyjrzeć się Japończykom i tak oto pojawia się stosunkowo popularna w Polsce Sony Xperia XA2. Średniak sprzed lat może poznać LineageOS 17, choć sama metoda instalacji nie należy do najprostszych. Tymczasem ostatnim smartfonem w dzisiejszym zestawieniu jest Samsung Galaxy S7, który udowadnia, że nieoficjalny Android 10 nie musi być idealny, bo problemy sprowadzają się między innymi do niedziałającego modułu GPS, czytnika linii papilarnych i odtwarzania filmów. Niemniej autora zapewnia, że niedługo te bolączki zostaną poprawione.

Zobacz też: Twój numer telefonu mógł zostać wykorzystany przez Twittera.

Na koniec jak zawsze prośba do Was o informowanie o kolejnych smartfonach, ale też jak zawsze spis poprzednich wydań:

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.