Kadr z filmu Kos. Grupa osób ubranych w historyczne kostiumy rozmawia w drewnianej stodole.
LINKI AFILIACYJNE

Kos dostępny na SkyShowtime. Najlepszy polski film 2023 roku już w streamingu

3 minuty czytania
Komentarze

Zdecydowanie najlepszy polski film 2023 roku, czyli Kos można już obejrzeć w streamingu. Produkcja w reżyserii Pawła Maślony przebojem wdarła się do kin, a teraz ma zamiar podbić świat VOD. Od dziś historyczny film akcji obejrzymy w SkyShowtime.

W SkyShowtime obejrzysz najlepszy polski film 2023 roku

Kadr z filmu Kos. Mężczyzna w historycznym mundurze trzyma przed sobą stary dokument, w tle widoczni inni ludzie w strojach epokowych.
Fot. Łukasz Bąk, TVP / materiały prasowe

Polskie kino regularnie zalicza wzloty i upadki, jednak 2023 rok przyniósł nam kilka naprawdę dobrych premier. Wśród nich znajdziemy Kos, który zadebiutował we wrześniu i błyskawicznie stał się hitem na skalę całego kraju. Dramat historyczny, który ma także znamiona klasycznego akcyjniaka, w trakcie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zdobył nawet Złotego Lwa dla najlepszej produkcji 2023 roku.

Łącznie podczas prestiżowego wydarzenia Kos zgarnął dziewięć statuetek. Co ważne, film Pawła Maślony doceniają także widzowie, którzy w zeszłym roku odwiedzili kina. Na platformie Filmweb omawiany właśnie tytuł może pochwalić się bowiem oceną 7,5 w skali 1–10 (13 tysięcy głosów).

Już teraz z filmem mogą zapoznać się kolejni widzowie, ponieważ dziś (tj. 26 kwietnia) trafił on do biblioteki SkyShowtime. Popularny serwis streamingowy jest pierwszym, w którym obejrzycie hitową polską produkcję w ramach abonamentu.

Zwiastun filmu Kos.

Zobacz też: Viaplay rusza na wojnę ze współdzieleniem kont. Serwis idzie w ślady Netfliksa

W trakcie seansu na ekranie zobaczycie między innymi Jacka Braciaka, Roberta Więckiewicza, Bartosza Bielenie, Agnieszkę Grochowską oraz Andrzeja Seweryna. Scenariusz do filmu napisał natomiast Michał A. Zieliński, a za jego reżyserię odpowiada wspomniany już Paweł Maślona.

O czym opowiada film Kos?

Kadr z filmu Kos. Dwóch mężczyzn w historycznych strojach stoi twarzą w twarz w starej, drewnianej stodole, jeden z nich w futrzanym czapce i zdobnej kurtce, drugi w prostszym ubiorze.
Fot. Łukasz Bąk, TVP / materiały prasowe

Jak sam tytuł wskazuje – omawiany właśnie film skupia się na historii Tadeusza Kościuszki, który pod koniec XVIII wieku powrócił do ojczyzny, aby walczyć z rozbiorami Polski. Produkcja łączy w sobie elementy zarówno dramatu historycznego, jak i akcyjniaka, więc widzowie nie powinni narzekać na nudę.

Akcja filmu zaczyna się wiosną 1794 roku w dogorywającej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Do kraju wraca generał Tadeusz Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów z pomocą byłego niewolnika Domingo. Zadanie schwytania generała otrzymuje bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który ma zapobiec wybuchowi rebelii.

Opis dystrybutora filmu

Co ciekawe w wielu recenzjach filmu pojawiają się porównania do najpopularniejszych produkcji Quentina Tarantino takich jak Nienawistna ósemka czy Django. W związku z tym trudno wyobrazić sobie lepszą zachętę do uruchomienia SkyShowtime, a następnie włączenia hitowej produkcji Pawła Maślony.

Tymczasem osoby, które szukają alternatyw dla tej platformy streamingowej, zapraszam do naszego poradnika dotyczącego tego, ile kosztuje Disney+.

Źródło: SkyShowtime. Zdjęcie otwierające: Łukasz Bąk, TVP / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych opłat, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw