Smartfon, który przez wielu został już wielokrotnie skopiowany, niedługo będzie miał swoją oficjalną premierę. Brzmi to na tyle niedorzecznie, ale jest tak prawdziwe, że… po prostu pojawiają się kolejne szczegóły dotyczące nowych iPhone’ów, których nawet nazwy nie są pewne. Jednak do Sieci trafił kolejny raport, który niejako potwierdza nową, starą nomenklaturę Apple, a dodatkowo wskazuje, co tak naprawdę Amerykanie szykują na 10 września. Niedawno Mariusz podsumował Wam nadchodzące zmiany, a tymczasem przyjrzyjmy się temu, co nie powinno nas zaskoczyć.

iPhone Pro w szczegółach z nowego raportu

Zdjęcia iPhone 11 Max

Bloomberg podzielił się w Sieci doniesieniami na temat iPhone’a Pro. Tak, nie iPhone 11, a Pro, który ma składać się z dwóch reprezentantów, będących odpowiednikiem serii Xs. Po prostu iPhone ma być następcą dla Xr. Skąd taka nomenklatura? Naturalnie ujednolicenie względem iPadów, ale przede wszystkim też uproszczenie rosnącego zamieszania. Podobnie zresztą Google postąpiło w ramach Androida 10. Niemniej nie kupujemy w teorii nazwy, więc nie tylko na tym skupił się wspomniany raport. Według niego dodatkowy, trzeci aparat w modelach iPhone Pro będzie się pośrednio wiązał ze zdecydowanie lepszymi zdjęciami w gorszych warunkach oświetleniowych. Wzrośnie też sama rozdzielczość fotografii. Tak samo jak aparat, tak również Face ID ma się doczekać znaczących ulepszen w postaci wykrywania twarzy pod kątem – już nie bedzie trzeba podnosić urządzenia, aby to nas rozpoznało. W tym ma pomóc dedykowany procesor do rozszerzonej rzeczywistości, stanowiący część układu Apple A13. Na deser pojawią się dodatkowe, matowe wersje kolorystyczne, a cewka indukcyjnego ładowania będzie też ładować zwrotnie. Tym samym zaległości zostaną nadrobione.

Zobacz też: Skąd Huawei weźmie modemy 5G?

W ramach tego samego raportu mowa jest o nowym 10,2-calowym iPadzie z niższej półki, który miałby zastąpić obecny, 9,7-calowy model. Co ciekawe, zaprezentowany ma też zostać usprawniony iPad Pro, który prawdopodobnie doczeka się potrójnego aparatu z iPhone’ów Pro – odpowiedź na Samsunga Galaxy Tab S6? Wśród kolejnych nowości nie powinno zabraknąć Apple Watch Series 5, AirPodsów z wyższej półki i tańszego głośnika HomePod.

Źródło: GSM Arena, Phone Arena, Bloomberg

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.