Huawei to jedna z najpopularniejszych firm produkujących smartfony. Niestety z uwagi na trwającą wojnę handlową pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, z których Huawei się wywodzi, firma nie ma łatwo. Co prawda dostęp do wszelkich licencji na produkty Amerykanów został dla nich wydłużony, jednak przyszłość firmy wciąż jest niepewna. Z tego też powodu Huawei stworzył swój własny system, Harmony OS, a teraz szuka innych dostawców komponentów. Okazuje się, że jednym z nich może stać się MediaTek.

Czipy 5G od MediaTeka – Huawei może je zakupić

Huawei EMUI 9.1

Zacznijmy od początku, a mianowicie tego, że tak – Huawei ma swój własny czip 5G. Nazywa się Balong 5000 i kosztuje sporo, przez co przeznaczony jest tylko dla flagowych urządzeń producenta. Najnowszy raport z Chin donosi jednak, że Huawei planuje nawiązać współpracę z MediaTekiem właśnie na tej płaszczyźnie. Firma ta również produkuje czipy 5G, jednak są one bardzo tanie. Dzięki temu świetnie nadałyby się choćby do budżetowych urządzeń Huaweia.

Zobacz także: Jeszcze w tym miesiącu z HBO GO zniknie prawie 40 filmów. Oto pełna lista

Oczywiście żadna z firm jeszcze nic nie potwierdziła, aczkolwiek biorąc pod uwagę, że opisywane informacje pochodzą z zaufanego źródła, to zapewne jest to tylko kwestia czasu. Co więcej, takie posunięcie byłoby bardziej niż rozsądne – każdy krok ku uniezależnieniu się Huaweia od amerykańskiej technologii jest bardzo istotny.

Źródło: pocketnow

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.