Data premiery MediaTek 5G

Huawei kupi czipy 5G od MediaTeka? Wiele na to wskazuje

Newsy

Huawei to jedna z najpopularniejszych firm produkujących smartfony. Niestety z uwagi na trwającą wojnę handlową pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, z których Huawei się wywodzi, firma nie ma łatwo. Co prawda dostęp do wszelkich licencji na produkty Amerykanów został dla nich wydłużony, jednak przyszłość firmy wciąż jest niepewna. Z tego też powodu Huawei stworzył swój własny system, Harmony OS, a teraz szuka innych dostawców komponentów. Okazuje się, że jednym z nich może stać się MediaTek.

Czipy 5G od MediaTeka – Huawei może je zakupić

Huawei EMUI 9.1

Zacznijmy od początku, a mianowicie tego, że tak – Huawei ma swój własny czip 5G. Nazywa się Balong 5000 i kosztuje sporo, przez co przeznaczony jest tylko dla flagowych urządzeń producenta. Najnowszy raport z Chin donosi jednak, że Huawei planuje nawiązać współpracę z MediaTekiem właśnie na tej płaszczyźnie. Firma ta również produkuje czipy 5G, jednak są one bardzo tanie. Dzięki temu świetnie nadałyby się choćby do budżetowych urządzeń Huaweia.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz także: Jeszcze w tym miesiącu z HBO GO zniknie prawie 40 filmów. Oto pełna lista

Oczywiście żadna z firm jeszcze nic nie potwierdziła, aczkolwiek biorąc pod uwagę, że opisywane informacje pochodzą z zaufanego źródła, to zapewne jest to tylko kwestia czasu. Co więcej, takie posunięcie byłoby bardziej niż rozsądne – każdy krok ku uniezależnieniu się Huaweia od amerykańskiej technologii jest bardzo istotny.

Źródło: pocketnow


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x