Mogłoby się wydawać, że nazwy urządzeń mobilnych mają takie znaczenie dla klientów, jak kolor pasty termporzewodzącej nałożony na procesor. Tak może być, ale w ramach osób, które znają rynek, interesują się nim i podobnie jak nazwa modelu, tak i producent nie ma kluczowego znaczenia, gdy sam produkt się broni. Jednak to zdecydowana mniejszość i już niejendokrotnie przekonywaliśmy się, że firmy stosują różne zagrywki z nazwami, aby wpłynąć na sprzedaż. Dlatego powraca iPhone Pro, czyli Apple może uprościć i ujednolicić swoje nazewnictwo.

Przede wszystkim prostota, czyli Apple może postawić na iPhone’a Pro

CoinX być może nie jest nam doskonale znany, ale niejednokrotnie udowadniał, że wie, co piszczy w trawie w Cuppertino – to on jako pierwszy ujawnił iPhone’a XS i XR, a także 10,5-calowego iPada Air. Tym samym sugerowanie, że dopisek Pro pojawi się w tegorocznym nazewnictwie iPhone’ów, warto wziąć pod uwagę. Dotytchczas uważaliśmy, że jesienią ujrzymy modele XI, XI Max i XIR lub, jak kto woli, 11, 11 Max i 11R. Tym samym weźmy na warsztat właśnie Pro. Możliwości zastosowania tych trzech liter jest wiele, ale możliwe, że Apple pójdzie tropem iPada. W ten sposób możemy spodziewać się iPhone’a Pro i w nawiasach wzmiankę o wielkości wyświetlacza, czyli 5,8- lub 6,5-cala. Ciężko w tym miejscu dopasować nazwę dla następcy XR-a, bo czy jest sens zostawiać dla niego samo iPhone? Dlatego płynnie przejdźmy do drugiego sposobu nazewnictwa w postaci iPhone 11R, iPhone 11 i iPhone 11 Pro, gdzie oczywiście ten ostatni będzie tym największym.

Zobacz też: Co potrafi Realme z aparatem 64 MPx?

Czy ma to sens? Oceńcie sami. Być może Apple kryje w ogóle zupełnie nowy model, który nazwie iPhone Pro i będzie to kompletne zaskoczenie. Tak, ewidentnie chciałbym, aby tak właśnie to wyglądało, bo sposób ukrywania tajemnic przez Apple w ostatnich latach ewidentnie się nie sprawdza. Tymczasem możecie sprawdzić, czym jest iPhone dla hakerów.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.