Rynek smartwatchy nadal jest na swój sposób egzotyczny i wiele firm szuka w nim dobrego pomysłu. Dotychczas niewielu firmom się to udało, a jedną z nich jest Apple, czyli lider tego sektora. Niedawna premiera Samsunga Galaxy Watch Active2 sprawiła, że Watch Series 4 już niczym technicznym się nie wyróżnia. Naturalnie zbliża się wrzesień, więc miesiąc premier od Amerykanów, a tymczasem system watchOS zdradza nadchodzące modele. Tym razem Apple ma postawić między innymi na wykonanie.

WatchOS zdradza nowe modele Apple Watcha — tytanową i ceramiczną

apple watch series 5 ceramiczny tytanowy

Widoczne powyżej grafiki zostały ukryte w watchOS, a co za tym idzie, to nie ma mowy o żadnych plotkach. To po prostu materiały prosto od Apple. Ceramiczne zegarki od Amerykanów oczywiście już powstały w ramach 2. i 3. serii, porzucone w ostatniej generacji. Tytanowe odmiany nigdy nie były oferowane w ramach inteligentnych zegarków.

Tym samym możemy podejrzewać, że nadchodzą nowe Apple Watche, co zresztą potwierdza wcześniejsze plotki o równoczesnej premierze z iPhonem 11. O ile niewiele wiemy na temat rozwiązań technologicznych, tak możemy spodziewać się odsłon ceramicznych i tytanowych, każda w rozmiarach 40 i 44 mm. Na obecnym etapie ciężko stwierdzić, czy mówimy o nowych odsłonach Apple Watche Series 4, czy też cyfra na końcu zostanie podbita.

Zobacz też: Pamiętacie jeszcze AI Speaker?

Zapewne w ciągu kolejnych tygodni dowiemy się zdecydowanie więcej na temat tych zegarków, bo do premiery teoretycznie nie zostało już dużo czasu. Według nieoficjalnych informacji Apple może szykować swoje wielkie wydarzenie na 10 września. Na oficjalną zapowiedź Amerykanów najprawdopodobniej nie będziemy czekać długo.

Źródło: TheVerge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.