nvidia shield tablet mystique tryb pulpitu

Marka Shield potrzebuje nowości – Nvidia szykuje tryb pulpitu i Mystique

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Nvidia na mobilnym rynku istnieje od wielu lat, chociaż swego czasu postanowiła się zamknąć w swoim pokoju i nie otwierać na innych. Zamknęła ze sobą swój dobytek technologiczny i od czasu do czasu pokazuje nowe rozwiązania. Głównie w zakresie oprogramowania, bo ostatni sprzęt, który firma w kontekście rynku mobilnego pokazała, to… przystawka do telewizora z 2015 roku. W tym samym roku poznaliśmy też tablet Shield K1, ale jakby nie patrzeć, to szmat czasu musiał minąć, abyśmy mogli usłyszeć o czymś nowym. Przy okazji nie mogło zabraknąć też wzmianki o oprogramowaniu. W drodze jest tryb pulpitu, a tym urządzeniem ma być Mystique.

Nvidia chce rozwijać markę Shield — Mystique i tryb pulpitu w drodze

nvidia geforce now shield

Oczywiście Nvidia oficjalnie nie jeszcze nie zapowiedziała. To specjaliści z XDA Developers odkryli w kodzie aplikacji SHIELD, że nadchodzą zmiany. Pierwszą z nich ma być właśnie tryb pulpitu, który pojawi się w samym Android Q. Jednak ten ma nie trafić na obecnie dostępne urządzenia. Firma szykuje go pod dedykowany mu model, który ukrywa się pod nazwą kodową Mystique. Całość jest ukryta w kodzie od zeszłego roku, więc rozwój można uznać za zaawansowany. Jednak, czym ma być to tajemnicze urządzenie? Wieści głoszą, że hybrydowym tabletem (z doczepianą klawiaturą à la Microsoft Surafce Book 2), który będzie napędzany autorską jednostką Tegra X2. Dla niezorientowanych w układach Nvidii, te zawsze na mobilnym rynku są uważane za czołowe.

Zobacz też: Miarka od Samsunga, która działa wyłącznie z jednym smartfonem.

Wciąż jest wiele pytań, a niewiele odpowiedzi. Przede wszystkim czekamy na ruch ze strony samego producenta, aby ten w końcu oficjalnie oznajmił, że faktycznie coś jest na rzeczy. Jakby nie patrzeć, usługa Geforce NOW potrzebuje rozgłosu, a niewątpliwie nowe urządzenie w dobie strumieniowych rewolucji (Google Stadia, Microsoft xCloud) mogłoby pomóc. Tylko, czy Nvidia chce zaistnieć jako producent gotowego sprzętu i usług?

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy