Samsung w formie dewelopera aplikacji oceniany jest przeciętnie. Firma potrafi mieć lepsze i gorsze propozycje, ale ogólnie rzecz biorąc, można z ich programów korzystać przez dłuższy czas. Po prostu wystarczy się przyzwyczaić do prezentowanej filozofii. Jednak najbardziej chcemy tego, czego nie możemy dostać, prawda? W takim razie poznajcie miarkę od Samsunga, czyli aplikację, która działa wyłącznie na jednym smartfonie.

Miarka od Samsunga, czyli użytkownicy Galaxy S10 5G mają powód do dumy

Miarek w Sieci pełno, tych na smartfony też. Jednak w tym wypadku liczy się rozszerzona rzeczywistość i od razu dochodzimy do wniosku, dlaczego wyłącznie Galaxy S10 5G może z tej propozycji korzystać. Otóż jest to jedyny telefon z portfolio Samsunga, który został wyposażony w matrycę ToF, potrafiącą analizować odległości pomiędzy poszczególnymi punktami. Jednak jak wspomniałem, miarek w Sieci, a nawet w Sklepie Play jest sporo. Pojawia się też propozycja, która bazuje na bibliotekach ARCore od Google. Tylko według użytkowników, program Samsunga ma zdecydowanie wyższą precyzję. Po części nie ma się czemu dziwić, bo jest to aplikacja skrojona pod konkretny model, a nie uniwersalna.

Zobacz też: Amazon i Google bliżej siebie!

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami Samsunga Galaxy S10 5G, to Quick measure znajdziecie za darmo w sklepie Play. To, co ją wyróżnia na tle konkurencji, to nie tylko precyzja, ale na przykład automatyczne rozpoznawanie obiektów, ich kształtów i podawanie gotowych wymiarów.

 

Źródło: Android Police

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.