Przewijalne zrzuty ekranu

Tryb Pulpitu w Android Q – kluczowa nowość w praktyce

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Wczoraj mogliście poznać kluczowe zmiany i nowości w Android Q. Wspomniałem pod koniec, że jednym z najciekawszych rozwiązań, które szykuje Google, jest tryb pulpitu. W końcu, co stoi na przeszkodzie, aby zamiast uruchamiać komputer, po prostu podłączyć telefon do monitora? Do podstawowych rozwiązań może to wystarczyć, ale w dobie rosnących usług gier w chmurze, to… ok, skupmy się na tym, co możemy poznać teraz.

Jak działa tryb pulpitu w Android Q? Do poprawy, ale Google idzie w dobrym kierunku

Od razu zaznaczam, że Android Q jest obecnie w fazie testowej i to pierwsza wersja, która opuściła budynki Google. Tym sposobem tryb pulpitu jest taki, że… ewidentnie wymaga jeszcze dopracowania i niektórzy mogą słusznie uważać, że Amerykanie jeszcze zdążą się z niego wycofać. W końcu podobnie było z trybem dzielonego ekranu kilka lat temu. Choć nie chciałbym, żeby tak było, to jednak wolę dłużej poczekać i mieć coś sprawnego, a w międzyczasie korzystać z alternatyw. W końcu mamy Samsunga DeX czy też Tryb pulpitu w Huawei.

Zobacz też: Promieniowanie sieci 5G w Polsce nie stanowi zagrożenia.

Co by nie mówić, ewidentnie smartfony chcą wcielić w sobie kolejny typ urządzeń. Tablety powoli odchodzą w niepamięć, składane smartfony są w drodze, więc czemu jeszcze nie włożyć do jednego worka komputerów osobistych? Brzmi bardzo abstrakcyjnie, ale kiedyś podobnie myśleliśmy o aparatach, a dzisiaj zdecydowana większość z nas robi zdjęcia właśnie smartfonami.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy