ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wakacyjne promocje na paliwo – Orlen, Lotos, BP, Moya i inne. Gdzie najlepiej tankować?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Motoryzacja

Wraz z początkiem wakacji wiele stacji benzynowych obniżyło ceny. Łatwo się w tym pogubić, dlatego zebraliśmy wszystkie promocje na paliwo ogłoszone w ostatnim czasie w jednym miejscu. Sprawdziliśmy, czym charakteryzują się akcje organizowane przez poszczególne sieci oraz jakie są ich mocne i słabe strony. Tekst aktualizujemy na bieżąco.

Promocje na paliwo – dlaczego warto mieć je na uwadze?

W ostatnich tygodniach ceny paliw stały się naprawdę poważnym problemem. Stawki za litr diesla lub benzyny 95 oscylowały wokół 8 złotych za litr. Jeszcze droższe były tzw. paliwa premium. Ceny paliw potrafiły wprawdzie bić rekordy także w innych krajach, jednak w Polsce, po uwzględnieniu stosunku tych cen do przeciętnych zarobków, były wyjątkowo niekorzystne. Pojawił się nawet pomysł protestu polegającego na blokadzie stacji paliw w całym kraju, by zwrócić uwagę na problem.

Wraz z początkiem wakacji wiele stacji ogłosiło jednak promocje pozwalające zaoszczędzić ok. 30 groszy na litrze tankowanego paliwa. Warunki poszczególnych akcji zirytowały niemałą grupę osób, które zwracały uwagę na to, że nawet z uwzględnieniem rabatów paliwo wciąż jest zdecydowanie za drogie, a poza tym niektóre koncerny wykorzystują obecną sytuację do promocji swoich programów lojalnościowych.

Trudno nie zgodzić się z tymi zarzutami, jednak fakty są takie, że tankować samochód i tak trzeba i gdzieś to zrobimy. Skoro mamy wybór, warto zapłacić choć trochę mniej. Jeśli chodzi natomiast o programy lojalnościowe, to duża część kierowców i tak już wcześniej miała karty pozwalające zbierać punkty na stacjach danej sieci. Przejdźmy jednak do omówienia konkretnych promocji.

Promocje na paliwo na stacjach Orlen

To od Orlenu zaczęły się wakacyjne promocje na paliwo. Obecnie zasady na stacjach tego koncernu są następujące: oszczędzamy 30 groszy, tankując litr paliwa (benzyna lub olej napędowy). Musimy być uczestnikami programu Vitay i zeskanować naszą kartę przy kasie. Obniżka dotyczy maksymalnie 50 litrów zatankowanych za jednym razem. Promocja obejmuje trzy tankowania w okresie 27.06.2022 – 31.07.2022 i kolejne trzy w okresie 1.08.2022 – 30.08.2022. Możemy zwiększyć rabat do 40 groszy na litr, ale tylko, jeśli posiadamy Kartę Dużej Rodziny.

 • Mocne strony akcji: stacje Orlen są na każdym kroku, nietrudno jest więc skorzystać z promocji
 • Słabe strony akcji: brak rabatów na LPG, tankować można tylko do baku – do kanistrów już nie

Na naszym portalu znajdziecie odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z promocją na Orlenie.

Promocje na paliwo na stacjach Lotos

Po Orlenie swoją promocję na paliwo ogłosił Lotos. Na tych stacjach również oszczędzimy 30 groszy na litrze benzyny lub oleju napędowego i także obowiązują limity (trzy tankowania w lipcu i trzy w sierpniu, przy jednym tankowaniu taniej kupimy 50 litrów paliwa). Promocja jest adresowana do uczestników programu lojalnościowego Navigator. Trzeba zeskanować przy kasie zarówno kartę, jak i specjalny kupon w aplikacji.

 • Mocne strony akcji: wiele stacji Lotos na terenie Polski
 • Słabe strony akcji: brak rabatów na LPG, tankować można tylko do baku – do kanistrów już nie

Promocje na paliwo na stacjach BP

Kolejną siecią stacji, która ogłosiła wakacyjną promocję, jest BP. Tam również można zatankować w niższej cenie trzy razy w lipcu i trzy razy w sierpniu. Żeby rabat został naliczony, należy zatankować maksymalnie 199 litrów za jednym razem, przy czym niższa cena obowiązuje na pierwsze 50 litrów. Obniżka wynosi 30 groszy na litrze, o ile tankujemy benzynę lub olej napędowy i mamy zarejestrowaną kartę Payback. Jeśli nasza karta Payback jest niezarejestrowana, to rabat wynosi 10 groszy na litrze. Taka sama wysokość obniżki obowiązuje, gdy mamy zarejestrowaną kartę, ale tankujemy LPG.

 • Mocne strony akcji: kierowcy tankujący LPG nie są pominięci, obowiązuje karta Payback, którą ma wiele osób także na co dzień nieodwiedzających BP, można tankować do kanistrów
 • Słabe strony akcji: żeby zaoszczędzić więcej niż symboliczną kwotę, musimy zarejestrować kartę Payback

Promocje na paliwo na stacjach Moya

Sieć stacji Moya postanowiła przyciągnąć klientów brakiem limitów liczby tankowań w promocyjnej cenie. Ograniczeniem jest możliwość zatankowania w niższej cenie 60 litrów paliwa za jednym razem, co jest niemałą ilością. Rabat wynosi do 30 groszy na litrze, przy czym do jest tutaj kluczowe. Żeby otrzymać taką obniżkę, musimy bowiem oprócz tankowania kupić na stacji dwa produkty z kategorii: gorące napoje, hot-dog, lub płyn do spryskiwaczy Moya 4 litry. Jeśli kupimy jeden produkt, rabat wyniesie 20 groszy. Jeśli po prostu zatankujemy auto i nic nie kupimy, zapłacimy o 10 groszy za każdy litr mniej.

 • Mocne strony akcji: nie potrzeba żadnych kart lojalnościowych, brak limitów liczby tankowań
 • Słabe strony akcji: żeby oszczędzić cokolwiek ponad absolutnie symboliczną kwotę, musimy… wydać pieniądze na zakupy na stacji

Promocje na paliwo na stacjach Pieprzyk

Na początku lipca swoją promocję ogłosiła sieć stacji Pieprzyk. O ile inne stacje skupiły się na promocjach na benzynę i olej napędowy, tak ta sieć poszła pod prąd i obniżyła ceny na LPG. Rabat to 20 groszy na litrze. Obniżka obowiązuje do końca sierpnia, a żeby z niej skorzystać, nie trzeba uczestniczyć w żadnych programach lojalnościowych ani przestrzegać limitów tankowania.

 • Mocne strony akcji: największa obniżka na LPG ze wszystkich sieci stacji, brak obowiązkowych programów lojalnościowych, brak limitów – tankujesz ile razy chcesz i ile litrów chcesz
 • Słabe strony akcji: brak promocji na benzynę i olej napędowy, promocja dotyczy 100 stacji, więc nie każdy będzie miał jedną z nich w pobliżu

Promocje na paliwo na stacjach AMIC

Osoby z zarejestrowaną kartą AMIC Club mogą w lipcu tankować taniej. Niestety promocja obowiązuje tylko w środy. Rabat wynosi 30 groszy dla paliw PB 95 i ON (także w odmianach pro), a 10 groszy dla PB 98 i LPG. Maksymalnie można zatankować 70 litrów w promocyjnej cenie. Z promocji każdy może skorzystać raz dziennie.

 • Mocne strony akcji: choć obowiązuje limit, to jest on naprawdę wysoki, promocja zarówno na diesla, benzynę jak i LPG
 • Słabe strony akcji: taniej zatankujemy tylko w środy i tylko w lipcu (chyba że AMIC przedłuży promocję)

Promocje na paliwo na stacjach Shell

Shell początkowo nie zamierzał dołączyć do wakacyjnych promocji na paliwo, jednak ostatecznie sieć zmieniła zdanie. Od 15 lipca do końca sierpnia można zatankować paliwa FuelSave 95 i FuelSave Diesel o 30 groszy taniej na litrze. Trzeba być członkiem programu ClubSmart i pokazać kartę przy transakcji. Niższa cena dotyczy maksymalnie 50 litrów jednorazowo zatankowanego paliwa. Co jednak istotne, Shell nie ogranicza liczby tankowań, podczas której można skorzystać z promocji. Możemy tankować auto nawet kilka razy dziennie i za każdym razem dostaniemy rabat.

 • Mocne strony akcji: brak limitów liczby tankowań, kanistry dozwolone
 • Słabe strony akcji: promocja nie dotyczy paliw premium ani LPG, akcja ogłoszona dopiero w połowie lipca

Wakacyjne promocje na paliwo – o czym jeszcze warto wiedzieć?

Tankując paliwo i chcąc skorzystać z promocji, najlepiej płacić gotówką lub kartą. Poszczególne sieci stacji paliw często zastrzegają w regulaminach, że rabat nie zostanie naliczony w przypadku płacenia np. kartami flotowymi.

Kto ma najlepszą promocję na paliwo? Wiele zależy od tego, jakie paliwo tankujemy, w jaki sposób i ile go potrzebujemy. Najbardziej uniwersalna wydaje się promocja na BP, która dotyczy wszystkich typów paliw. Maksymalna obniżka to 30 groszy na litrze, można tankować w dowolne dni i zarówno do baku, jak i do kanistra. Najlepszą promocję na LPG mają stacje Pieprzyk (rabat 20 groszy na litrze).

Pamiętajmy, że sama obniżka to nie wszystko – istotna jest również cena podstawowa, od której będzie odjęta wartość rabatu. Warto dokładnie porównywać ceny, bo może się zdarzyć, że tankując na jednej z dwóch stacji dających identyczny rabat, zapłacimy mniej.

Sprawdź najnowsze wpisy