Dwa samochody sportowe, jeden biały a drugi burgundowy, jadą szybko na torze wyścigowym.
LINKI AFILIACYJNE

Mercedes uruchamia nowy cykl szkoleń dla kierowców. Jak wygląda w praktyce?

3 minuty czytania
Komentarze

Bezpieczeństwo na drodze jest niezwykle ważne, więc jedna z najpopularniejszych marek na rynku – Mercedes uruchomił nowy cykl szkoleń dla kierowców. Jak „zajęcia” wyglądają w praktyce oraz co znajdziemy w najnowocześniejszym motoryzacyjnym obiekcie szkoleniowo-treningowy w Polsce?

Mercedes Tech Experience w Polsce

Trzy samochody Mercedes-Benz w różnych kolorach ustawione na płycie betonowej z fontannami w tle.
Fot. Mercedes / materiały prasowe

Prowadząc samochód czy jakikolwiek inny pojazd praktycznie cały czas musimy uważać na drogę, pieszych, innych uczestników ruchu drogowego oraz całe otoczenie. Wszytko to w imię bezpieczeństwa, a marki takie jak Mercedes w bardzo świadomy sposób informują o incydentach, jakie mogą zdarzyć się za kierownicą.

W związku z tym niemiecka firma uruchomiła nowy cykl szkoleń dla kierowców nazwany Mercedes-Benz Tech Experience. Jak informuje oficjalna strona kursu, „przybliża on działanie zaawansowanych technologii, systemów wsparcia kierowcy oraz funkcji systemu operacyjnego MBUX dostępnych w spalinowych i elektrycznych modelach z gwiazdą”.

Podczas jednego z ostatnich szkoleń w ośrodku szkoleniowym Mercedesa zjawił się także nasz przedstawiciel – Adam Drabik. Warto zaznaczyć, że kursy odbywają się w dwóch lokacjach. Mowa tu o obiektach: Autodrom Jastrząb (woj. mazowieckie) oraz Torze Bednary (woj. wielkopolskie).

W trakcie szkolenia kierowcy pod okiem instruktorów mogą nauczyć się jakie decyzje podejmować za kierownicą podczas sytuacji stresowych czy nieprzewidywalnych zdarzeń. Dodatkowo profesjonaliści tłumaczą działanie zaawansowanych technologii zaimplementowanych w niemieckich samochodach.

Ile kosztuje i kiedy zapiszesz się na szkolenie Tech Experience?

Żółty samochód sportowy marki Mercedes AMG jedzie z dużą prędkością na torze wyścigowym.
Fot. Mercedes / materiały prasowe

Zapisy na szkolenia Tech Experience znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia, a jednodniowe kursy będą odbywać się od kwietnia do sierpnia tego roku. Na moment publikacji tego tekstu w dostępnej puli terminów znajdziecie opcje w cenach 1845 i 3075 złotych za osobę.

Strona internetowa pokazująca terminarz i cennik szkoleń jazdy; trzy kolumny z opisem różnych kursów: TECH Experience AUTODROM JASTRZĄB, TECH Experience BEDNARY DRIVING CITY oraz YOUNG DRIVERS, zawierają szczegóły takie jak lokalizacja, czas trwania, daty oraz ceny za szkolenie.
Fot. Tech Experience, zrzut ekranu

Zaznaczmy, że gama samochodów szkoleniowych obejmuje elektryczne, spalinowe i hybrydowe modele marki Mercedes-Benz. Na liście znajdują się nowe klasy E All-Terrain, coupé CLE oraz elektryczne wersje EQE SUV, limuzyny EQE i EQS SUV. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu odsyłamy do strony niemieckiej firmy.

Program każdego szkolenia Tech Experience obejmuje wykład teoretyczny na temat zasad bezpieczeństwa jazdy, szkolenie statyczne oraz trzy zupełnie nowe moduły.

Opis szkoleń Tech Experience

Tymczasem jeśli lubicie łączyć motoryzację z nowymi technologiami bardzo możliwe, że zainteresuje was nasz tekst dotyczący Android Auto bezprzewodowo.

Źródło: Informacja prasowa, opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: Mercedes / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw