ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Promocja Orlen: czy mogę użyć kanistra?

Promocja Orlen: czy mogę użyć kanistra? Czyli najczęstsze pytania

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Właśnie wystartowała Letnia promocja rabatowa Orlen, w ramach której mamy możliwość oszczędzenia 30 groszy za litr paliwa. Niestety, jej regulamin pojawił się dopiero w dniu jej startu, co rzecz jasna może wywołać prawdziwe zamieszanie na stacjach. Okazuje się bowiem, że nie wystarczy mieć aplikacji i karty Orlen Vitay, aby dostać rabat. Należy dodatkowo przestrzegać jeszcze licznych punktów w regulaminie. W tym tekście wyjaśnię Wam jak uzyskać rabat oraz odpowiem na najbardziej oczywiste pytania, takie jak to, czy można zatankować do kanistra. 

Promocja Orlen: czy mogę użyć kanistra?

Promocja Orlen: czy mogę użyć kanistra?

Zacznijmy więc od odpowiedzi na tytułowe pytanie: czy mogę użyć kanistra? Otóż nie możesz. Nie możesz użyć nawet beczki, butelki, wiadra, czy innego pojemnika. Paliwo objęte promocją można lać tylko do baku. Oznacza to, że w przypadku większości mniejszych samochodów na stację będzie się opłacało podjechać nawet nie na rezerwie, co na oparach. 

Ile razy mogę zatankować w ramach promocji? W danym miesiącu możesz zatankować tylko 3 razy. To oznacza, że jeśli na przykład w lipcu zatankujesz 3 razy po 10 litrów, to pozostałe 20 litrów przypisane w promocji przepadają. Dlatego jak już wspomniałem wyżej: warto jechać na stację z niemal pustym bakiem. Oczywiście osoby, które mają mniejszy zbiornik, niż 50 litrów nigdy nie skorzystają z promocji.

Jest jednak też bardziej pozytywna wiadomość w odpowiedzi na pytanie: kto może wziąć udział w promocji? Otóż każda osoba pełnoletnia, która ma kartę Vitay. To oznacza, że pełnoletnie dziecko, małżonek, nasi rodzice, czy nawet niezmotoryzowana babcia mogą zapłacić za nasze tankowanie, tym samym zwiększając limit o 3 kolejne tankowania/150 litrów paliwa. Warto dodać, że to wcale nie musi być osoba spokrewniona, więc można namówić także sąsiada. Warunkiem jest jednak to, że płatności dokonuje konkretna osoba.

Jak zapłacić, aby wziąć udział w promocji? W tym wypadku akceptowana jest tylko płatność osobista. To znaczy, że mogą z niej skorzystać jedynie osoby, które płacą przy kasie gotówką, kartą, lub BLIK-eim. Jak podkreśla sam regulamin, skorzystanie z promocji jest niemożliwe w przypadku:

Chęci uiszczenia płatności w sposób inny niż wskazany w ust. 10 lit. d) powyżej, w szczególności chęci uiszczenia płatności przy pomocy karty zakupowej, innej karty przedpłaconej, wszystkich kart flotowych PKN ORLEN, kart partnerskich (np. UTA, EUROWAG, DKV, inne), za pośrednictwem kiosku, aplikacji i/lub funkcjonalności ORLEN Pay bądź wpłatomatu.

Ważne jest też to, aby pokazać kartę Vitay przed zapłaceniem za paliwo, a nie po. 

Co, jeśli zatankuję za dużo? Nietrudno wyobrazić sobie taki scenariusz: mamy duży bak, jedziemy na stację i tankujemy 51, zamiast 50 litrów. Czy wtedy bierzemy udział w promocji? Na całe szczęście tak. Jednak promocyjną stawką objęte jest tylko pierwsze 50 litrów. Każdy dodatkowy litr jest rozliczany wedle standardowego cennika. Nie trzeba więc bawić się w jakąś szczególną precyzję ze strachu przed przekroczeniem limitu, który spowoduje odrzucenie tankowania z promocji. 

Jak to jest z tym czerwcem? Jak dobrze wiadomo, dostajemy 150 litrów na miesiąc. Jednak użytkownicy aplikacji mogą tankować w ramach promocji jeszcze w czerwcu. Czy więc dostajemy 150 litrów więcej niż osoby bez aplikacji? Niestety, ale nie. Czerwiec i lipiec są rozliczane jako jeden miesiąc. Oznacza to, że jedyne co zyskują użytkownicy aplikacji, to możliwość skorzystania z promocji kilka dni wcześniej. 

Źródło: Orlen

Sprawdź najnowsze wpisy