ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Shell również z promocją na paliwo – w czym jest lepsza od akcji Orlenu i BP?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Motoryzacja

Shell ostatecznie zdecydował się dołączyć do grona stacji paliw, które oferują wakacyjne obniżki. Ogłoszona właśnie promocja ma wprawdzie pewne ograniczenia, ale również istotną przewagę nad większością akcji organizowanych przez konkurencję. Ile można zaoszczędzić i jak otrzymać rabat?

Promocja na paliwo na stacjach Shell – najważniejsze informacje

Promocja na paliwo organizowana przez Shell trwa od 15 lipca do 31 sierpnia tego roku. Zaoszczędzić można 30 groszy na litrze paliwa FuelSave 95 i FuelSave Diesel. Żeby otrzymać rabat, trzeba być uczestnikiem programu ClubSmart i zeskanować przed dokonaniem płatności swoją klubową kartę.

Na pierwszy rzut oka ta promocja wygląda więc podobnie do tych organizowanych przez Orlen oraz BP, a nawet nieco gorzej – obniżki nie dotyczą paliw premium, a jedynie podstawowych FuelSave. Omawiana akcja ma jednak inną istotną zaletę, szczególnie dla osób, które bardzo dużo jeżdżą samochodem – chodzi o brak limitów liczby tankowań. Na Orlenie i BP możemy zatankować trzy razy w miesiącu w niższej cenie, na Shellu możemy tankować teoretycznie nawet kilka razy dziennie i za każdym razem otrzymać rabat. Ograniczeniem jest jedynie 50 litrów przy pojedynczym tankowaniu (za dodatkowe litry płacimy już normalnie).

Nic nie stoi na przeszkodzie, by tankować paliwo do kanistra, przy czym musi być on atestowany. Przed próbą skorzystania z promocji warto sprawdzić, czy stacja, na którą chcemy się udać, jest na liście stacji biorących udział w akcji. Shell udostępnił również sekcję z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania związane z ogłoszoną promocją.

Lipiec i sierpień to czas wakacyjnych promocji na paliwo. W podlinkowanym tekście znajdziecie listę wszystkich najważniejszych akcji rabatowych wraz z zasadami, zaletami oraz wadami każdej z nich. Jeśli chcecie wiedzieć, kto ma najlepsze promocje na benzynę i diesla, a gdzie można zatankować LPG z największym rabatem, zachęcamy do lektury. Wybierając stacje z odpowiednimi promocjami, możecie w prosty sposób zaoszczędzić kilkanaście złotych na jednym tankowaniu.

źródło: Shell, zdjęcie główne: Jethro Carullo/Unsplash

Sprawdź najnowsze wpisy