produktyApple

[SPT #204] Produkty Apple, które nie podbiły rynku – czy będą kontynuowane?

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Wiosna w pogodzie pożegnała nas z hukiem i pierwszego kwietnia sprawiła niemiły, śnieżny żart. Jeśli w tym zimnym okresie nie mieliście czasu, żeby być na bieżąco z najważniejszymi newsami – to teraz jest okazja by to nadrobić. Moją szczególną uwagę zwróciły produkty Apple i ich kontynuacje, na które chyba mało kto czeka. Zapraszam do lektury kolejnej odsłony SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia.

Pochwała – profil zaufany dla Ukraińców

Profil zaufany także dla Ukraińców. Profil zaufany to naprawdę świetne narzędzie, dzięki któremu można załatwić wiele spraw urzędowych w Internecie. W dobie pandemii przydał się w momencie rejestracji na testy, sprawdzenie wyniku testu czy zapis na szczepienie. Dzięki niemu można też bez problemu rozliczyć się z urzędem skarbowym. Cieszy fakt, że taka opcja została też udostępniona dla obywateli Ukrainy. Z takiej możliwości skorzystało już ponad 200 tysięcy osób. Usługi e-administracji obejmują też aplikację mObywatel, w której to widnieje specjalna sekcja Diia. Na stronach rządowych znajdziemy też odpowiednie instrukcje dla uchodźców, którzy nie orientują się w tego typu sprawach. Podoba mi się fakt, że elektroniczna administracja jest w stanie w tak szybki sposób dostosować swoje usługi do zmieniających się warunków i otoczenia.

Tajemnica Planety 9. Kosmos skrywa przed nami wiele tajemnic. Naukowcy nie wiedzą nawet, co dzieje się na granicy naszego Układu Słonecznego. Istnieje teoria, że znajduje się tam Planeta 9. Ma być ona podobno do Jowisza lub Urana. Mamy tu prawdopodobnie do czynienia z lodowym olbrzymem, który potrzebuje kilka do kilkunastu tysięcy lat na okrążenie Słońca. Póki co, ciało niebieskie znajduje się jedynie w danych naukowców i nie zostało odkryte przy użyciu teleskopu. Wielu uczonych twierdzi, że taka planeta nie istnieje, a w jej potencjalnym miejscu może znajdować się czarna dziura. Czy to powód, dla którego ludzkość powinna się bać? Zdecydowanie nie. Orbita Układu Słonecznego jest stabilna, więc nic złego nie powinno się stać. Jedno jest pewne – cokolwiek znajduje się na obrzeżach naszego układu, wkrótce zostanie odkryte za pomocą nowoczesnych teleskopów. Oficjalne znalezienie planety byłoby niezwykłe dla ludzkości. Wyobraźcie sobie, że odkryty w XIX wieku Neptun będzie miał dalekiego sąsiada!

Krytyka – produkty Apple będą kontynuowane?

Żarty primaprillisowe przestały być śmieszne. Jeśli w kalendarzu zobaczymy 1 kwietnia to musimy się mieć na baczności. Kawały, żarty, dowcipy, pranki mogą nas spotykać nie tylko ze strony bliskich, ale także na portalach internetowych czy profilach firm. Od kilku lat nie jest to w ogóle śmieszne. W większości przypadków stanowią żenujące próby. Przykładowo jeden z oddziałów siłowni Calypso zamieścił wpis o zajęciach dla mężczyzn w szpilkach. Czy w dzisiejszych czasach jest to dziwne czy też śmieszne? Taki zapewne był zamysł – skończyło się na powielaniu żenujących stereotypów. Trawiasty zestaw Hyper X też mnie nie porwał. W zestawieniu Borysa znajdziecie też kombinezon od Razera. Na ten żart mógłbym się nabrać biorąc pod uwagę nowinki, jakie Razer pokazywał w przeszłości. Wyjątkowo niedorzeczne okazały się rzekome dodatki do gry Civilization 6 np. Booyaka Edition. Jedyne co w tym roku wywołało niewielki uśmiech na mojej twarzy, to wpis Twittera, że gigant procuje nad przyciskiem do edycji postów. Oczywiście to się raczej nigdy nie zdarzy.

E3 2022 odwołane. Tego się nie spodziewałem. Jedne z największych targów gamingowych nie odbędą się. Po dwóch latach pandemii i odwoływania różnych wydarzeń, wydawać by się mogło, że w 2022 roku żaden, ważny event nie zostanie anulowany. Gracze nie zobaczą nawet wydarzenia w formie cyfrowo-internetowej. Kompletnie nie rozumiem takiego stanu rzeczy, tym bardziej że COVID-19 w wielu krajach zaczął być traktowany na równi z grypą. Dwa lata temu nie mieliśmy szczepionek, teraz jednak odporność stadna jest na dużo wyższym poziomie. Szkoda mi polskich producentów, którzy mogliby wtedy wypromować swoje tytuły. Z niecierpliwością czekam na takie gry jak Occupy Mars czy Builders of Egypt i jakiekolwiek wywiady czy wzmianki na temat nowej gry w uniwersum Wiedźmina. Z Zagranicznych produkcji zobaczyłbym kolejne materiały Hogwarts Legacy.

Produkty Apple, których nikt nie chce. W zeszłym tygodniu pojawił się na portalu artykuł dotyczący następców znanych produktów Apple. Ich lista zawiera jednak urządzenia, które moim zdaniem nie cieszą się powodzeniem. Przykładowo, firma z Cupertino nie wydała następcy iPoda touch. Czy jednak w dobie smartfonów, tak duża liczba klientów czeka na takie urządzenie? Wątpię. Jest to produkt niszowy, którego produkcja i sprzedaż może okazać się nierentowna. Kolejnym przykładem jest mysz Magic Mouse 2 z 2015 roku. Fakt, że produkt ma już ponad sześć lat mówi sam za siebie. Apple robi naprawdę świetne smartfony i laptopy, ale niech zabiera się za myszki i zostawi to innym producentom (np. Razerowi). Trzecim przykładem jest Apple Pencil 2, który zadebiutował w 2018 roku. To też jest produkt niszowy, którego podtrzymywanie może nie być opłacalne. Pamiętam jednak jak Apple niejednokrotnie reklamowało rysik przy okazji prezentacji iPadów Pro. Jedyny przykład, który zupełnie nie pasuje do tej listy to AirPods Pro. Te słuchawki to prawdziwy hit Apple i aż dziwię się, że firma z Cupertino tak długo każe czekać swoim fanom na nowy model. Z pewnością AirPods Pro 2 byłyby rozchwytywane od dnia premiery. Ta (według plotek) ma nastąpić w czwartym kwartale tego roku.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy