Hogwarts Legacy z pierwszym oficjalnym zwiastunem i gameplayem!

Borys Francuz Borys Francuz Artykuły

Temat gry RPG obracającej się w uniwersum Harry’ego Pottera przewijał się od kilkunastu miesięcy. Dość już jednak czekania! Wczoraj w internecie pojawił się oficjalny zwiastun produkcji oraz jej kilkunastominutowy gameplay. Ponadto poznaliśmy datę premiery wyczekiwanego Hogwarts Legacy.

Hogwarts Legacy — najważniejsze informacje

Zwiastun Hogwarts Legacy

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że gra została stworzona przez studio Avalanche Software. Pochodzący ze stanu Utah producent na swoim koncie ma już takie tytuły jak Kurczak Mały, Piorun, Samochody 2, Toy Story 3 czy Disney Infinity. Za wydaniem Hogwarts Legacy stoi natomiast oczywiście Warner Bros. Interactive Entertainment.

Przecieki dotyczące powstania gry zaczęły pojawiać się już w 2018 roku, jednak oficjalna zapowiedź miała miejsce dwa lata później. Od tamtej pory premiera Hogwarts Legacy była kilkukrotnie przekładana, głównie ze względu na sytuację pandemiczną. Apetyt fanów serii o czarodziejskim świecie rósł do tego stopnia, że twórcy nie mogli już czekać dłużej. Wczoraj podczas organizowanego przez PlayStation wydarzenia — State of Play oficjalnie przedstawiono nową grę. Warto zaznaczyć, że zapowiedź pojawiła się w internecie za pośrednictwem firmy Sony, jednak nie oznacza to, że Hogwarts Legacy pojawi się tylko na japońskich konsolach. W rzeczywistości gra trafi na takie platformy jak PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz komputery osobiste.

Zapowiedź gry jest jednocześnie aż czternastominutowym filmem z rozgrywki. Poniżej znajdziecie cały materiał, który wylądował w serwisie YouTube.

Zobacz też: In Sound Mind do odebrania za darmo w Epic Games Store

Spełnij marzenie o nauce w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie i wyrusz w niezwykłą podróż po świecie czarodziejów. Poznawaj magiczne zwierzęta, warz eliksiry i ucz się zaklęć, odkrywając tajemnicę pradawnej magii.

Opis zapowiedzi Hogwarts Legacy

Początkowo plotki dotyczące zawartości gry sugerowały, że wcielimy się tam w początkującego czarodzieja. Avalanche Software zdecydowało się jednak na rozwiązanie pozwalające nam stworzyć własnego bohatera, który będzie uczniem piątego roku w słynnej szkole. Zmianę podyktowano najprawdopodobniej zgrzytem, który mógłby pojawić się wokół produkcji jeśli ta zabierałaby jedenastolatka do świata niebezpiecznego i poważnego RPG-a.

Trailer zakończył się pierwszym oficjalnym przedstawieniem daty premiery gry. Niestety nie jest to dokładny termin, a jedynie okres, w którym Hogwarts Legacy zadebiutuje na rynku. Informacje zawarte w filmie mówią nam, że stanie się to w okolicach świąt Bożego Narodzenia w tym roku.

Zwiastun Hogwarts Legacy, czego się dowiedzieliśmy?

Zwiastun Hogwarts Legacy

Zgodnie z tym co widzimy w trailerze, walka będzie w głównej mierze polegała na rzucaniu kombinacji zaklęć. Ważnym aspektem w pojedynkach będzie wykorzystywanie słabych i mocnych stron naszych przeciwników w taki sposób, żeby czary, które rzucamy były przez niego jak najbardziej odczuwalne. Oczywiście jak na porządnego RPG-a przystało, gracze będą mieli możliwość dostosowywania swojej postaci oraz jej sprzętu i umiejętności pod swoje zachcianki.

Dla fanów serii filmów i książek autorstwa J.K. Rowling warto zaznaczyć, że historia gry zabiera nas do XIX-wiecznego Hogwartu. Oznacza to, że nie znajdziemy tu wielu znanych nam twarzy z cyklu, który swego czasu podbijał kina. Fabuła skupia się w głównej mierze na buncie goblinów, mrocznych czarodziejach oraz pewnej niebezpiecznej bestii.

Gra jak przystało na czasy, w których żyjemy, została wyposażona w otwarty świat. Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób będziemy mogli szybko przemieszać się pomiędzy lokacjami, już spieszę z odpowiedzią. Tutaj niezbędnym atrybutem każdego gracza będzie latająca miotła!

Oczywiście cała historia nie byłaby specjalna jeśli nasz bohater sam nie był w jakiś sposób wyjątkowy. Zgodnie z informacjami, które pojawiały się nawet przed wydaniem zwiastuna — postać, w którą będziemy się wcielać, posiada umiejętność kontrolowania zapomnianej antycznej magii. Zaklęcia te nie są stosowane nawet przez nauczycieli w Szkole Magii i Czarodziejstwa.

Twórcy gry zadbali także o liczne szczegóły, które na pewno przypadną do gustu wszystkim fanom serii o Harrym Potterze. Dla przykładu gracz będzie „testowany” przez słynną Tiarę Przydziału. Dodatkowo jako uczeń będziemy zobligowani do uczestniczenia w lekcjach z obrony przed czarną magią, zielarstwa, tworzenia eliksirów czy rzucania zaklęć.

Zwiastun Hogwarts Legacy spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem graczy. Większość komentarzy zamieszczonych pod filmem w serwisie YouTube jest pozytywna. Użytkownicy piszą, że „już nie mogą doczekać się premiery” oraz że „jest to coś, na co fani serii czekali od długich lat”. Patrząc jeszcze pod kątem technicznym — Hogwarts Legacy zostało stworzone na silniku Unreal Engine wyprodukowanym oczywiście przez Epic Games.

Źródło: The Verge i YouTube

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy