E3 2022 odwołane! Potwierdza ESA

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Electronic Software Association, czyli organizator targów E3 poinformował, że tegoroczna edycja wystawy została odwołana. Teraz gracze oraz fani branży muszą czekać do co najmniej do przyszłego roku, aby wybrać się na E3 2023.

E3 2022 niestety się nie odbędzie

E3 2022 odwołane

Lawina wiadomości zalała internet dzisiejszej nocy. Najpierw na Twitterze zaczęły pojawiać się niepotwierdzone informacje o tym, że targi E3 2022 zostały odwołane. Jednak kilka chwil później doniesienie potwierdził organizator. Electronic Software Association przesłało nawet specjalne oświadczenie, w którym czytamy:

E3 powróci w 2023 roku w odświeżonej wersji. Będziemy celebrować nowe i pasjonujące wydarzenia w branży oraz gry wideo.

Ogłosiliśmy, że E3 2022 nie odbędzie się stacjonarnie ze względu na COVID-19, który mógłby zagrozić życiu i zdrowiu. Teraz ogłaszamy, że nie odbędzie się także wersja cyfrowa targów E3 2022.

Zamiast tego poświęcimy całą naszą energię i środki, żeby latem przyszłego roku dostarczyć wam ożywione doświadczenia płynące z targów E3 zarówno fizycznie jak i cyfrowo. Nieważne czy będziecie oglądać nas z hali, czy na swoich urządzeń, wystawa w 2023 roku zgromadzi społeczność, media oraz branżę razem w kompletnie nowy sposób, wliczając w to doświadczenia interaktywne.

Patrzymy w przyszłość z myślą, żeby zaprezentować fanom zgromadzonym na całym świecie targi E3, które odbędą się w 2023 roku w Los Angeles.

Zobacz też: [Retro Recenzja] Assassin’s Creed II – najlepsza gra z serii

Odwołanie tegorocznej wystawy E3 na pewno jest ciosem dla wszystkich fanów tego wydarzenia. Niestety trzeba otwarcie przyznać, że targi z roku na rok traciły na randze, a zbliżający się event był dodatkowo szturmowany przez sytuacje pandemiczną w Stanach Zjednoczonych.

W zeszłym roku E3 2021 odbyło się niemal całkowicie zdalnie, a E3 2020 zostało całkowicie odwołane. Oznacza to, że ostatnim wydarzeniem zorganizowanym przez Entertainment Software Association, które po prostu „wyszło” było E3 2019, które przez trzy dni zgromadziło ponad 66 tysięcy odbiorców.

Źródło: Games Radar

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy