Produkty Apple

Produkty Apple, które pilnie czekają na następców

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Marzec stał pod znakiem wiosennej konferencji Apple. Firma z Cupertino trochę mnie zaskoczyła w tym roku. Premiera iPhone SE wydawała się czymś pewnym i to faktycznie się wydarzyło. Chip z iPhone 13 wyróżnia kompaktowego smartfona, ale poza tym nie zmieniło się wiele. Otrzymaliśmy także zaktualizowanego iPada Air, który jest napędzany autorskim układem Apple M1. W ofercie tabletów mamy teraz mały bałagan i ciężki wybór między modelem Air, a nieco droższym iPadem Pro. Jedno i drugie urządzenie ma ten sam procesor. Te produkty Apple są bardzo podobne do siebie.

Zobacz także: Elon Musk zmienia się w Trumpa – myśli o tym, by założyć własną platformę społecznościową

Ogromną niespodzianką okazał się debiut komputera Mac Studio, który dostał nowy potężny procesor M1 Ultra oraz monitora Apple Studio Display. To dla mnie najciekawsze urządzenia spółki Tima Cooka od pewnego czasu, choć nie zaliczam się do ich grupy docelowej. To także pierwsze od bardzo dawna zupełnie nowe produkty w portfolio firmy. Jest w nim jednak także kilka takich, które uaktualnienia od lat nie otrzymały.

Produkty Apple, które pilnie czekają na następców

Mimo tego, że większość produktów giganta z Cupertino jest obecnie po postu aktualna i niedawno doczekała odświeżenia, to jest kilka takich, które nie otrzymały nowych wersji w ostatnich latach. Poniżej przeczytacie o kilku urządzeniach oraz akcesoriach, które nie były aktualizowane od ponad dwóch lat. One cały czas są na rynku i otrzymują kolejne wersje software. Nie przeczytacie tutaj o takich produktach, jak iPhone 11 czy Apple Watch Serie 3. To po prostu produkty poprzedniej generacji. 

Produkty Apple

Ciągle żywy iPod touch 

Apple zaktualizowało iPoda touch w maju 2019 roku. Zyskał on wtedy procesor A10 oraz wersję z pamięcią wbudowaną 256 GB. Jest więc w ofercie od prawie trzech lat. Touch siódmej generacji ma taki sam wygląd jak poprzednia wersja. Mamy więc czterocalowy wyświetlacz Retina, przycisk Początek, ale bez Touch ID, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, czyli po prostu powrót do rozwiązań, które firma stosowała dawno temu. Oprócz tego jest łącze Lightning oraz pojedynczy głośnik. Urządzenie jest dostępne w sześciu kolorach, w tym gwiezdnej szarości, srebrnym, różowym, niebieskim, złotym i (PRODUCT) RED. 

Na swojej stronie internetowej Apple nie reklamuje już w widoczny sposób iPoda touch. Ten cały czas jednak jest możliwy do kupienia. Nie mamy żadnych plotek na temat prac Tima Cooka i spółki nad nowym modelem. Nie wiadomo więc czy doczekamy się aktualizacji czy końca produkcji. Ja zdecydowanie stawiam na to drugie i trochę nie rozumiem obecności tego dziwnego sprzętu w gamie firmy z Cupertino. 

Magic Mouse 2 nigdzie się nie wybiera

Wprowadzona w 2015 roku mysz Magic Mouse 2 ma już ponad sześć lat. Nie otrzymała w tym czasie żadnej aktualizacji sprzętowej, ale za to jest oferowana od niedawna z tkanym kablem USB-C do Lightning w pudełku. Dołączona jest do komputera iMac i oferowana w pasującym do konkretnej wersji kolorze. Zielonego czy żółtego modelu nie kupimy jednak osobno, zadowolić się musimy białym lub czarnym. Magic Mouse 2 nie naładujemy w czasie użytkowania, co jest dodajmy, znakiem rozpoznawczym myszy.

Produkty Apple

Apple Pencil 2 może jeszcze poczekać

Ponad trzy lata obecności na rynku. Apple Pencil 2 zadebiutował w październiku 2018 roku wraz  z iPadem Pro wyposażonym w Face ID. To mocno ulepszona wersja poprzedniego akcesorium. Najważniejszą cechą w stosunku do pierwszej generacji „ołówka” jest to, że można przymocować  go magnetycznie do boku iPada i przy okazji bezprzewodowo naładować. Użytkownicy mogą przełączać się między narzędziami do rysowania oraz pędzlami w różnych aplikacjach. Na przykład Notatkach musimy wtedy dotknąć dwukrotnie wbudowanego czujnika dotykowego.

Rysik działa ze wszystkimi modelami iPada Pro, począwszy od modelu z 2018 roku, iPadem Air czwartej i piątej generacji oraz iPadem mini szóstej generacji. To zdecydowanie jedno z najlepszych narzędzi do rysowania na rynku, jeżeli nie najlepsze. Jeszcze nie doczekało odświeżenia, ale czy go na pewno potrzebuje?

Mac mini, czyli Apple kontra Intel

Jesienią 2020 roku Apple pokazało pierwsze komputery z własnymi układami z serii M. Były to przenośne urządzenia MacBook Air oraz 13-calowy MacBook Pro oraz stacjonarny Mac mini. W ofercie pozostał także, nieco ukryty na stronie komputer z układem Intela. Konfiguracja z chipem Intela nie była aktualizowana od października 2018 roku. Dostępne są dwie konfiguracje z układem Intel i5 lub i7. Po co jest w ofercie? To proste. Chip M1 obsługuje 8 GB lub 16 GB RAM. Wersja z Intelem jest dla tych, którzy chcą 32 GB lub 64 GB RAM. 

Produkty Apple

Według informacji Apple jeszcze w tym roku zastąpi ten model urządzeniem z własnym procesorem M1 Pro albo M1 Max. Problemu z obsługą więcej niż 16 GB RAM w przypadku tych wersji już nie będzie.

AirPods Pro czekają na swoją kolej

Apple AirPods Pro zostały wprowadzone na rynek w październiku 2019 roku. Są więc na rynku dwa i pół roku. Na swoją kolej aktualizacji czekają, ale musimy wziąć pod uwagę, że spółka z Cupertino słuchawki modernizuje bardzo rzadko. Analitycy jednak od jakiegoś czasu informują o kolejnej generacji. Według Ming-Chi Kuo następcę ten akcesorium zobaczymy jeszcze w tym roku, a dokładnie w czwartym kwartale.

AirPods Pro 2 zostaną wyposażone w nowy chip, będą obsługiwać dźwięk bezstratny, a także nowe etui ładujące. Niektóre plotki mówią o zupełnie nowej konstrukcji, zdecydowanie bardziej zwartej. Design może być zbliżony do wydanych w zeszłym roku słuchawek Beats Studio Buds.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy