Aplikacja mObywatel zawiera m.in. mTożsamość, mPojazd czy eReceptę – teraz w programie znajdziemy jednak także potwierdzenie szczepienia przeciwko koronawirusowi. Dokument już można wyświetlić na ekranie swojego smartfona, oczywiście pod warunkiem, że zostaliśmy zaszczepieni.

Potwierdzenie szczepienia zawitało do aplikacji mObywatel

Po otrzymaniu dwóch dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi pacjenci mogą otrzymać potwierdzenie przyjęcia preparatu. Może ono mieć formę papierową, ale jest także widoczne w Internetowym Koncie Pacjenta. Od teraz potwierdzenie szczepienia można również wyświetlić na swoim smartfonie, a konkretnie w aplikacji mObywatel.

Jak korzystać z potwierdzenia szczepienia w aplikacji? Na początek należy upewnić się, że pracownicy przychodni wprowadzili do systemu e-zdrowie dane dotyczące naszego szczepienia. Kolejny krok to pobranie aplikacji mObywatel na smartfona. Jeśli już z niej korzystamy, warto sprawdzić, czy posiadamy odpowiednią wersję (Android: 2.9.0 (18.100) lub nowsza, iOS:  2.2.0 (442) lub nowsza). W razie potrzeby aktualizujemy program. Po uruchomieniu mObywatela na głównym ekranie aplikacji wybieramy opcję dodaj dokument, a następnie szczepienie Covid-19.

Czytaj także: Aplikacja WP Pilot już dostępna na telewizorach LG Smart TV

Potwierdzenie szczepienia w mObywatelu ma formę kodu QR. Oprócz tego na ekranie smartfona wyświetla się nasze zdjęcie wraz z informacją o ważności kodu. Kod można zweryfikować przy użyciu aplikacji Zaszczepieni. Pamiętajmy jednak, że przekazując kod QR do weryfikacji przekazujemy m.in. takie informacje, jak imiona, pierwsza litera nazwiska, dzień i miesiąc urodzenia, data ważności kodu.

źródło: KPRM

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.