Dziś jest przedostatni dzień roku, który kończy świąteczny tydzień. Szczególnie w Święta pojawiło się u nas wiele interesujących artykułów, które warto przeczytać (np. ciemny tryb i oszczędność baterii). Niektóre informacje wzbudziły też u mnie negatywne emocje.

Pochwała

Android Pie dla Galaxy S9. Jak to mówią, lepiej późno niż wcale. Samsung zapowiadał, że nowa wersja zielonego robota pokaże się na flagowcach dopiero w styczniu. Gigant pozytywnie zaskoczył fanów wydając smaczne ciasto tuż przed świętami. Bierzcie i jedzcie z niego wszyscy.

Galaxy S10+ będzie mocarny. Wiemy już bardzo dużo na temat Galaxy S10+. W urządzeniu znajdziemy wiele nowinek technologicznych. Niestety, flagowiec będzie drogi.

Ciemny tryb oszczędza baterię? W ostatnich miesiącach, coraz więcej aplikacji zaopatrzonych jest w ciemny tryb. Ma on zmniejszyć pobór energii w smartonach wyposażonych w wyświetlacze AMOLED. Te pożerają bowiem mniej „prądu” pokazując czarne barwy. Jak to naprawdę jest? Czy ciemny tryb oszczędza baterię w praktyce?

Huawei zrealizował ambitne plany. Spółka zakładała, że sprzeda ponad 180 mln urządzeń w tym roku. Z biegiem czasu, pułap ten został podniesiony do 200 mln. Okazuje się, że cel został osiągnięty jeszcze przed świętami. Z uwagi na wielki sukces, firma przygotowała nawet specjalne wersje urządzeń Mate 20 Pro i nova 4.

OnePlus 5 i 5T z Android Pie. Świetna wiadomość dla fanów OnePlus. Modele 5 i 5T otrzymały najnowszą wersję zielonego robota. Warto dodać, że są to smartfony z 2017 roku! Konkurencyjne firmy powinny brać przykład z chińskiego producenta.

Krytyka

Android jest obciachowy? Reklamują Androida, a używają iPhone’y. Z jednej strony potrafię to zrozumieć, ponieważ gwiazdy robią to dla pieniędzy. Wystąpią w spocie, reklamują produkt i przecież nikt nie zmusza ich do jego używania. Z drugiej jednak irytuje mnie zakłamanie gwiazd reklamujących urządzenia mobilne. Gdy są nagrywani i świecą w blasku fleszy, to pokazują, jaki ten smartfon jest „fajny”, robią nim zdjęcia, selfie, udają że go używają na co dzień. Jak tylko kamery zostaną wyłączone, wracają do iPhone’a. Przecież tego typu sytuacje powodują, że reklama z celebrytą i sam on staje się niewiarygodny.

Polska kocha Huawei, ale czy słusznie? Gigant ma problemy związane z oskarżeniami o szpiegostwo. Wiele krajów banuje rozwiązania technologiczne Chińczyków w obawie o podsłuchiwanie. Prezydent USA zbanował wszystkie smartfony firmy i namawia sojuszników, aby zrobili to samo. Na dodatek w Kanadzie, została aresztowana dyrektor do spraw finansowych Huawei. Czy jednak wszelkie obawy, co do spółki są słuszne?

Media łyknęły fake newsa o Apple. Tak, my także, jednak przynajmniej jako jedyny portal potrafimy tę informację sprostować. O co chodzi? Otóż świat obiegła informacja, że niektóre iPady Pro po wyjęciu z pudełka są lekko wygięte. W Internecie rzekomo miała pojawić się oficjalna odpowiedź Apple, że tak ma być – i się zaczęło. Portale rozpisywały się, jakie to Apple jest bezczelne i „złe”. Jednak okazuje się, że Dan Riccio w rozmowie z The Verge wypowiedział się tylko i wyłącznie na temat norm jakości, a nie odnośnie afery bendgate.

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.