[SPT #44] Ciemny tryb w praktyce, Galaxy S10+ jest wow, obciachowy Android

mm Adam Lulek Artykuły 2018-12-30

Dziś jest przedostatni dzień roku, który kończy świąteczny tydzień. Szczególnie w Święta pojawiło się u nas wiele interesujących artykułów, które warto przeczytać (np. ciemny tryb i oszczędność baterii). Niektóre informacje wzbudziły też u mnie negatywne emocje.

Pochwała

Android Pie dla Galaxy S9. Jak to mówią, lepiej późno niż wcale. Samsung zapowiadał, że nowa wersja zielonego robota pokaże się na flagowcach dopiero w styczniu. Gigant pozytywnie zaskoczył fanów wydając smaczne ciasto tuż przed świętami. Bierzcie i jedzcie z niego wszyscy.

Galaxy S10+ będzie mocarny. Wiemy już bardzo dużo na temat Galaxy S10+. W urządzeniu znajdziemy wiele nowinek technologicznych. Niestety, flagowiec będzie drogi.

Ciemny tryb oszczędza baterię? W ostatnich miesiącach, coraz więcej aplikacji zaopatrzonych jest w ciemny tryb. Ma on zmniejszyć pobór energii w smartonach wyposażonych w wyświetlacze AMOLED. Te pożerają bowiem mniej „prądu” pokazując czarne barwy. Jak to naprawdę jest? Czy ciemny tryb oszczędza baterię w praktyce?

Huawei zrealizował ambitne plany. Spółka zakładała, że sprzeda ponad 180 mln urządzeń w tym roku. Z biegiem czasu, pułap ten został podniesiony do 200 mln. Okazuje się, że cel został osiągnięty jeszcze przed świętami. Z uwagi na wielki sukces, firma przygotowała nawet specjalne wersje urządzeń Mate 20 Pro i nova 4.

OnePlus 5 i 5T z Android Pie. Świetna wiadomość dla fanów OnePlus. Modele 5 i 5T otrzymały najnowszą wersję zielonego robota. Warto dodać, że są to smartfony z 2017 roku! Konkurencyjne firmy powinny brać przykład z chińskiego producenta.

Krytyka

Android jest obciachowy? Reklamują Androida, a używają iPhone’y. Z jednej strony potrafię to zrozumieć, ponieważ gwiazdy robią to dla pieniędzy. Wystąpią w spocie, reklamują produkt i przecież nikt nie zmusza ich do jego używania. Z drugiej jednak irytuje mnie zakłamanie gwiazd reklamujących urządzenia mobilne. Gdy są nagrywani i świecą w blasku fleszy, to pokazują, jaki ten smartfon jest „fajny”, robią nim zdjęcia, selfie, udają że go używają na co dzień. Jak tylko kamery zostaną wyłączone, wracają do iPhone’a. Przecież tego typu sytuacje powodują, że reklama z celebrytą i sam on staje się niewiarygodny.

Polska kocha Huawei, ale czy słusznie? Gigant ma problemy związane z oskarżeniami o szpiegostwo. Wiele krajów banuje rozwiązania technologiczne Chińczyków w obawie o podsłuchiwanie. Prezydent USA zbanował wszystkie smartfony firmy i namawia sojuszników, aby zrobili to samo. Na dodatek w Kanadzie, została aresztowana dyrektor do spraw finansowych Huawei. Czy jednak wszelkie obawy, co do spółki są słuszne?

Media łyknęły fake newsa o Apple. Tak, my także, jednak przynajmniej jako jedyny portal potrafimy tę informację sprostować. O co chodzi? Otóż świat obiegła informacja, że niektóre iPady Pro po wyjęciu z pudełka są lekko wygięte. W Internecie rzekomo miała pojawić się oficjalna odpowiedź Apple, że tak ma być – i się zaczęło. Portale rozpisywały się, jakie to Apple jest bezczelne i „złe”. Jednak okazuje się, że Dan Riccio w rozmowie z The Verge wypowiedział się tylko i wyłącznie na temat norm jakości, a nie odnośnie afery bendgate. • Reshixa

  „Irytuje mnie zakłamanie gwiazd”- powiedział typ który mało tego że wszystkich swoich czytelników obraził że są gorsi poprzez artykuł nr1 z krytyki to kolejne newsy wyróżnione z krytyki pokazują jedno. Artykuł nr2- „nie wiem po co kupujecie Huawei skoro jest Amerykański Apple”. No i artykuł 3. „Apple nie ma wpadek- są tylko fake newsy”. ADAM LULEK ZNOWU ROBI ZA APPLOWSKĄ PROSTYTUTKE NA STRONIE O ANDROIDZIE

 • Reshixa

  „Irytuje mnie zakłamanie gwiazd”- powiedział typ który mało tego że wszystkich swoich czytelników obraził że są gorsi poprzez artykuł nr1 z krytyki to kolejne newsy wyróżnione z krytyki pokazują jedno. Artykuł nr2- „nie wiem po co kupujecie Huawei skoro jest Amerykański Apple”. No i artykuł 3. „Apple nie ma wpadek- są tylko fake newsy”. ADAM LULEK ZNOWU ROBI ZA APPLOWSKĄ PROSTYTUTKE NA STRONIE O ANDROIDZIE

 • k3rnel-pan1c

  Już można pobierać Android Pie na Galaxy S9 i S9+ z polskim softem, bez brandu (XEO).

 • Fake news był tylko odnośnie informacji ze tak powinno być jeśli chodzi o iPada, a to że są kruche i czasami wygięte to akurat prawda 😅

 • Marucins

  „Polska kocha Huawei”?
  Nie powiedziałbym że kocha, ona została przytłoczona reklamami i sprzętem tej firmy. Cwany lisek „Huałej” czy jak mu tam wkupił się niemal wszędzie.

 • Nałogowy komentujący

  Smartfony z zeszłego roku dostały aktualizację androida aż wstyd się tym chwalić przed użytkownikami appla

  • s90

   Wstyd to być użytkownikiem appla 😀

   • Marucins

    Oj tam nie przesadzaj. Każdy ma na co zasługuje. Jeden woli wolność wybory inny komunizm.x