Galaxy S9 z Android Pie

Prezent od Samsunga na święta — Galaxy S9 z oficjalnym Android Pie!

2 minuty czytania
Komentarze

Co jak co, ale Samsung jest jednym z najgorszych producentów, jeśli chodzi o aktualizacje swoich modeli do nowszej wersji. Oczywiście można Koreańczyków tłumaczyć, że ich modyfikacje tak naprawdę drastycznie odmieniają oblicze Androida. Szczególnie teraz, gdy pojawiło się One UI. Lider mobilnego rynku oficjalnie zapowiadał, kiedy należy spodziewać się wydania nowej wersji Robocika na ich smartfony. Najwcześniejsze terminy dotyczyły 2019 roku, a tu proszę — niespodzianka. Samsung zdecydował się na święta uszczęśliwić posiadaczy Galaxy S9 i Galaxy S9+, udostępniając im Androida Pie.

Samsung wydaje wcześniej, niż zapowiadał Android Pie dla Galaxy S9 i Galaxy S9+

samsung galaxy s9 plus one ui android pie

Nowa aktualizacja dostępna jest zarówno dla modeli Galaxy S9 i Galaxy S9+, które uczestniczyły w testach, jak i tych, które czekały na gotową wersję. Oznaczenia oprogramowania to G960FXXU2CRLI i G965FXXU2CRLI odpowiednio dla bazowego modelu i wersji z Plusem. Na razie nie znamy dokładnych szczegółów Samsunga, co do procesu wydawania tej aktualizacji, ale obecnie jest ona dostępna u naszych zachodnich sąsiadów. Też chodzą pogłoski o dostępności w Szwajcarii, więc być może lada moment też na Waszym smartfonie pojawi się stosowny komunikat.

Zobacz też: Czym jest sieć 5G?

Na koniec tradycyjnie zaznaczam, że istnieje możliwość, iż Wasz egzemplarz dzisiaj nie otrzyma stosownej aktualizacji. Jak to zazwyczaj bywa, wydawane są one falami, aby nadmiernie nie obciążać serwerów. Nie dostaliśmy jeszcze informacji, czy nowe oprogramowanie dla Galaxy S9 i Galaxy S9+ wystartowało w Polsce, więc czekamy na informacje od Was!

[Aktualizacja] Zgodnie z otrzymywanymi od Was informacjami, Samsung udostępnił aktualizację do Android Pie (One UI) w Polsce. W takim razie miły prezent dla Polaków w Sylwestra!

Źródło: SamMobile

Motyw