W zeszłym roku Xiaomi zaprezentowało nagranie ze swoją szybką ładowarką, która osiąga moc do 100 W — Super Charge Turbo. Technologia ta jest w stanie w pełni naładować akumulator o pojemności 4000 mAh w zaledwie 17 minut. A przynajmniej teoretycznie, ponieważ na rynku wciąż nie ma smartfona, który można by naładować taką mocą. To się jednak wkrótce zmieni. Okazuje się bowiem, że takie urządzenie ma zadebiutować na rynku już w przyszłym miesiącu.

Xiaomi z ładowaniem 100 W

Xiaomi z ładowaniem 100 W

Tajemniczy smartfon Xiaomi z ładowaniem do 100 W jest już od jakiegoś czasu znany. Co ciekawe producent zamierza dorzucać do niego ładowarkę o numerze modelu MDY-12-ED. Adapter ten otrzymał niedawno certyfikat chińskiej firmy 3C, z którego wynika, że obsługuje on maksymalną moc wyjściową 120 W. Jak widać, firma postanowiła dać dość spory zapas. Jeśli zaś chodzi o datę premiery, to warto pamiętać, że nie jest ona oficjalna. Sam producent stwierdził, że taki smartfon ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku. Za podanie miesiąca odpowiada natomiast nieoceniony Digital Chat Station, którego doniesienia rzadko kiedy się nie sprawdzają. Od niego pochodzą również informacje o tym, że nowe urządzenie będzie wspierało szybkie bezprzewodowe ładowanie. Nie wiadomo jednak o jakiej mocy. Producent na początku roku zaprezentował swoje rozwiązanie oferujące aż 40 W. Jednak równie dobrze smartfon może dostać wsparcie dla nieco wolniejszego, ale wciąż robiącego olbrzymie wrażenie, ładowania bezprzewodowego 30 W

Zobacz też: Gra za 450 tysięcy złotych – warto trzymać klasyki w pudełkach

Jeśli te informacje się potwierdzą, to Xiaomi będzie oferowało najszybsze ładowanie pojedynczego akumulatora smartfona, który jest na rynku. Warto tu przypomnieć, że iQOO również ma w przyszłym miesiącu zaprezentować gotowy produkt tego typu. W przypadku tego producenta dostaniemy moc ładowania 120 W. Jednak wynika ona z faktu, że smartfon tego producenta będzie miał baterię dwóch akumulatorów po 2000 mAh i każdy z nich będzie ładowany mocą 60 W. Xiaomi natomiast zaprezentuje pojedyncze ogniwo ładowane mocą 100 W. Który pomysł okaże się lepszy? To pokażą testy. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.