Nawet największa bateria w smartfonie kiedyś się rozładuje. Co gorsza, im jest pojemniejsza, tym dłużej trwa jej uzupełnienie. Dlatego tak istotne jest wsparcie dla technologii szybkiego ładowania. Dzięki niej można znacznie skrócić ten czas. Jest to ważne w sytuacji, kiedy musimy gdzieś wyjść, a nasz smartfon już woła o podłączenie go do zasilacza. Dzięki szybkiemu ładowani nawet kilkanaście minut jest w stanie znacznie zwiększyć zapas energii.

Xiaomi ładowarka 120 W

Xiaomi ładowarka 120 W

Wiele wskazuje jednak na to, że już w niedalekiej przyszłości te kilkanaście minut nie tyle wystarczą na podładowanie smartfona, ile na jego naładowanie. Do sieci wyciekły właśnie zdjęcia prezentujące nową ładowarkę Xiaomi. Ta oferuje niespotykaną moc do 120 W. Oczywiście już wcześniej pojawiały się informacje o tym, że producenci pracują nad tak szybkim ładowaniem. Jednak nigdy wcześniej nie widzieliśmy urządzenia, które byłoby związane z dostarczeniem tak dużej mocy do smartfona. Ładowarka ta wspiera następujące poziomy mocy ładowania:

  • 15 W — 5 V/3 A
  • 66 W — 11 V/6 A
  • 100 W — 20 V/5 A
  • 120 W — 20 V/ 6 A

Zobacz też: OnePlus zmienia zasady testów beta OxygenOS

Według zapewnień producenta na temat, ładowania do 100 W, to ma ono umożliwić uzupełnienie energii od 0 do 100% w baterii 4000 mAh w 17 minut. Dla mocy 120 W czas ten będzie oczywiście krótszy. Warto jednak pamiętać, że sama ładowarka nie wystarczy. Potrzebny jest także smartfon, który obsłuży tak szybkie ładowanie i… kabel. Mówimy tu bowiem o naprawdę sporych natężeniach prądu, z którymi nawet markowe kable znanych firm zwyczajnie sobie nie poradzą. Dlatego warto będzie się skupić na tym dołączonym do zestawu, a ten będzie zapewne bardzo gruby. Niestety, nie wiadomo kiedy ta ładowarka i smartfon zdolny do wykorzystania jej potencjału ujrzą światło dzienne. Mam nadzieję, że niebawem.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.