ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi z ładowaniem 100 W

Bezprzewodowe ładowanie 40 W – Xiaomi prezentuje jak szybkie jest

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Jak działa bezprzewodowe ładowanie 40 W w przypadku nowego sprzętu od Xiaomi? Cóż, firma nie pozostawia złudzeń i publikuje nagranie, na którym możemy zobaczyć czy ich rozwiązanie jest faktycznie tak szybkie, jak obiecywano. Jeżeli ładowarka od Xiaomi będzie działała tak, jak zaprezentowano, użytkownicy będą mogli zaoszczędzić sporo czasu i przestaną się zamartwiać zgubionym kablem.

Szybkie ładowanie to funkcja, która dostępna jest już w praktycznie każdym smartfonie i to nie tylko w tych urządzeniach, które nazywamy flagowcami. Firmy prześcigają się we wprowadzaniu innowacji, by ich sprzęty ładowały się coraz szybciej. Podobnie sytuacja wygląda z ładowaniem bezprzewodowym, które dostępne jest jedynie dla wybranych modeli. I Xiaomi właśnie zaprezentowało, jak ich rozwiązanie sprawdza się w rzeczywistości.

Bezprzewodowe ładowanie 40 W

Zaprezentowane rozwiązanie przez Chang Chenga (Vice President Xiaomi) na portalu Weibo to jeszcze prototyp, ale znając możliwości firmy, możemy spodziewać się tego, że już niedługo urządzenie trafi do sprzedaży. Bezprzewodowa ładowarka została podłączona do Xiaomi Mi 10 Pro, ale z akumulatorem o pojemności 4000 mAh. Bezprzewodowe ładowanie 40 W pozwoliło na osiągnięcie poziomu 57 procent w zaledwie 20 minut, a pełne naładowanie zajęło 40 minut.

Zobacz też: Xiaomi Mi A3 z Android 10, ale lepiej uważać

W tym przypadku skorzystano jeszcze z dodatkowego chłodzenia, żeby sprzęt się nie przegrzewał. Widać więc, że bezprzewodowe ładowanie od Xiaomi wymaga jeszcze trochę pracy, ale niewykluczone, że zobaczymy je już przy kolejnej dużej premierze nowych smartfonów. Obecnie firma oferuje bezprzewodową ładowarkę Mi Charge Turbo, która ma 30 W, więc mamy tutaj całkiem spory skok.

Dalej pozostaje pytanie, czy takie rozwiązanie jest bezpieczne dla baterii i jak dalece będzie wpływało na samą żywotność telefonu. Wielu użytkowników tego się właśnie obawia. W czasach, kiedy akumulatorów nie wymienia się już tak łatwo, jak kiedyś, mogą oni podchodzić do tematu ze sporą ostrożnością.

Źródło: GSM Arena / Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy