Aktualizacja OnePlus 8 Pro, która została niedawno wypuszczona w wersji OTA, przypadkowo usuwała filtr Photochrome na niektórych urządzeniach. Dlaczego piszemy, że „przypadkowo”? Jak się okazało, firma wcale nie miała takiego zamiaru, bo ograniczenie funkcji miało dotyczyć tylko sprzętów na chińskim rynku. Nie ma jednak powodów do obaw, bo jeżeli w waszym OnePlus nagle zniknął ten filtr, to kolejna aktualizacja ma go przywrócić.

Aktualizacja OnePlus 8 Pro usuwa filtr Photochrome

Przypomnijmy najpierw, co w ogóle robi filtr Photochrome i dlaczego OnePlus zdecydował się na jego dezaktywowanie w Chinach. Otóż użytkownicy niechcący odkryli, że wspomniany filtr pozwala na „prześwietlanie” niektórych przedmiotów. Szczególnie tych, które wykonane są z cienkiego plastiku. Nie jest to oczywiście RTG w pełnym tego słowa znaczeniu, ale może dawać takie poczucie. OnePlus zdecydowało się dezaktywować funkcję na chińskim rynku, bo obawiało się problemów, które ta mogła powodować. Chodziło o prywatność innych osób, które mogły sobie nie życzyć tego, by ktoś próbował ich „prześwietlać”.

Funkcja miała być zablokowana tylko w Chinach, ale nowa aktualizacja OnePlus 8 Pro (10.5.9.IN11AA) usuwała filtr także na sprzętach poza granicami Państwa Środka. Co ciekawe, ponoć nie dotyczy to wszystkich urządzeń, które dostały aktualizację, a jedynie ich części. I co więcej, wyłączenie filtru zostało zrobione przez przypadek. Na oficjalnym forum OnePlus pojawił się wpis, gdzie zapewniono zmartwionego użytkownika, że funkcja powróci na jego smartfon przy okazji kolejnej aktualizacji OTA. Wprawdzie nie podano, kiedy ta się pojawi, ale najprawdopodobniej będzie już w czerwcu.

Aktualizacja OnePlus 8 Pro usuwa filtr Photochrome
Fot. XDA-Developers

Zobacz też: Czy kampanie edukacyjne działają?

Cała sytuacja z filtrem oraz „RTG” sprawiła, że o OnePlus na chwilę zrobiło się bardzo głośno. Takie funkcje miały już wcześniej inne smartfony, ale o nich nie zrobiło się głośno. OnePlus miało po prostu trochę szczęścia, bo zupełnie za darmo dostało całkiem ciekawą reklamę.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.