Xiaomi z RTG

Aktualizacja OnePlus zawiesza funkcję RTG – koniec prześwietlania

Newsy

Aktualizacja OnePlus zawiesza funkcję, która przyczyniła się do tego, że o firmie zrobiło się na chwilę bardzo głośno. Można było się spodziewać tego, że kolejna aktualizacja zawiesi funkcjonalność, choć po cichu można było liczyć na jej dłuższe „życie”. Funkcja, która została odkryta przypadkowo, już niedługo zniknie z nowych flagowców producenta. Jak ten tłumaczy swoją decyzję?

Aktualizacja OnePlus zawiesza funkcję RTG

Aktualizacja OnePlus zawiesza funkcję RTG
Fot. PixaBay

Najprawdopodobniej w ciągu najbliższego tygodnia (może dwóch), zostanie wypuszczona aktualizacja oprogramowania dla flagowców OnePlus. Ta sprawi, że nowoodkryta funkcja, którą można nazwa rentgenem, zostanie zawieszona. Oznacza to, że każdy posiadacz OnePlus 8 Pro, który jeszcze nie przetestował funkcjonalności u siebie, powinien się pośpieszyć. Informacje podano na Weibo i choć stwierdzono, że aktualizacja OnePlus zawiesza funkcję RTG tymczasowo, to nie poinformowano, czy ta kiedykolwiek wróci. Niestety, ale szansę na to są stosunkowo niewielkie.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Dlaczego OnePlus zdecydował się na wyłączenie funkcji w aparacie? Oficjalnie chodzi o prywatność użytkowników, którzy mogli obawiać się, że ktoś z funkcji RTG skorzysta wbrew ich wiedzy. To raczej kwestia zabezpieczenia się, niż faktyczne obawy firmy. Prześwietlanie przedmiotów działało tylko z bardzo bliskiej odległości i nie na każdym materiale. Nie ma więc obaw przed tym, że da się prześwietlić czyjeś ubranie. Przynajmniej w teorii, bo wszystko zależało od materiałów oraz samego oświetlania.

Zobacz też: Epic Games robi wszystko, by gracze im zaufali

Informacja o zawieszeniu funkcjonalności pojawiła się na Weibo, więc najprawdopodobniej to w Chinach nastąpi wyłączenie w pierwszej kolejności. Nie wiadomo, czy OnePlus zdecyduje się na wyłączenie funkcji także poza granicami Państwa Środka, ale wydaje się to oczywistym posunięciem. Kto ma OnePlus 8 Pro, powinien więc próbować, póki ma jeszcze możliwość. Może zobaczy coś interesującego?

Źródło: AndroidAuthority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x