Nokia wręcz słynie z szybkich i terminowych aktualizacji do nowych wersji Zielonego Robocika. Wczoraj uaktualnienie do Androida 10 otrzymała Nokia 6.1 Plus, a teraz najnowszy system trafia już do pierwszych użytkowników wydanej w 2018 roku Nokii 7 Plus. Finowie najwyraźniej nie zamierzają zwalniać tempa i chwała im za to.

Nokia 7 Plus już z wyczekiwanym uaktualnieniem do Androida 10

Nokia 7 Plus

Model 7 Plus jest piątym smartfonem Nokii, który otrzymał Androida 10 – tuż po Nokii 6.1 Plus, Nokii 7.1, Nokii 9 PureView oraz Nokii 8.1. Uaktualnienie jest rozprowadzane przez OTA i jak zawsze falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie. Nokia, jak to Nokia ma w zwyczaju, znów nie udostępniła listy zmian w aktualizacji.

Zobacz także: Intel wie, jak przyciągnąć uwagę – zaprezentował najnowszy układ w składanym tablecie

Wiemy jednak, że Android 10 wprowadza wiele nowości, począwszy od systemowego trybu ciemnego, nowych gestów czy funkcji Smart Reply, na nowych ustawieniach dotyczących prywatności kończąc. Z racji na fakt, że aktualizacji dla Nokii 6.1 Plus zawiera także grudniowe poprawki zabezpieczeń, możemy się domyślać, że w przypadku Nokii 7 Plus firma zdecydowała się na taki sam krok. Android 10 jest już drugą dużą aktualizacją dla opisywanego smartfona, więc niewykluczone, że także i ostatnią. Aby sprawdzić, czy uaktualnienie już do Was dotarło, udajcie się do ustawień i spróbujcie wywołać je ręcznie. Jeśli się nie pojawia, to oznacza, że musicie po prostu poczekać.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.