ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nokia 9 pureview oficjalnie cena specyfikacja design

Nokia 9 PureView otrzymuje Androida 10

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Android 10 ujrzał światło dzienne na początku września. Aktualizację do najnowszej wersji Zielonego Robocika otrzymuje coraz więcej smartfonów – dziś załapały się na nią Xperia 1 i Xperia 5 od Sony, a także zeszłoroczne flagowce OnePlus 6 i OnePlus 6T. Jeśli chodzi o Nokię, to dotychczas Androidem 10 mógł się pochwalić wyłącznie model 8.1. Teraz dotrzyma mu towarzystwa Nokia 9 PureView, która jako drugi smartfon z logiem Nokii otrzymała opisywane uaktualnienie.

Nokia 9 PureView otrzymuje aktualizację do Androida 10

Dobrą nowiną pochwalił się oficjalny profil Nokii na Twitterze. Pierwsi użytkownicy Nokii 9 PureView mogą się już cieszyć najnowszym Androidem 10. Pierwsi, ponieważ aktualizacja jest udostępniana falami, co oznacza, że nie wszystkie osoby otrzymają ją w tym samym czasie. Uaktualnienie jest oczywiście rozprowadzane przez OTA.

Zobacz także: Dystrybutor OnePlusa w Polsce nie chce sprzedać kupionego w promocji OnePlusa 7 Pro. Oto polski Black Friday…

Biorąc pod uwagę fakt, że Nokia 9 PureView jest flagowcem z krwi i kości, wiele osób liczyło, że opisywana aktualizacja zostanie wydana nieco wcześniej. Cóż – lepiej późno niż później. Jeśli chodzi o kolejne smartfony Nokii, które załapią się na Androida 10 jeszcze w tym roku, to wszystko wskazuje na model 7.1. Nie jest to oczywiście nic pewnego, ale warto mieć nadzieję – posiadacze wielu pozostałych urządzeń tego producenta będą musieli poczekać do przyszłego roku. A Wy korzystacie już z Androida 10? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy