Nokia wręcz słynie z dostarczania użytkownikom swoich smartfonów szybkich i terminowych aktualizacji. Producent udowodnił dziś po raz kolejny, że nic się w tej kwestii nie zmieniło – niewiele ponad miesiąc po premierze Androida 10, najnowszą wersję systemu dostała Nokia 8.1.

Nokia 8.1 z Androidem 10

android 10 bezpieczeństwo

Nokia 8.1 to smartfon ze średnio-wysokiej półki, którego Łukasz w swojej recenzji ocenił całkiem wysoko. Urządzenie to oficjalnie zapisało się dziś na kartach historii jako pierwszy smartfon z portfolio Nokii, który otrzymał Androida 10. O dobrej nowinie poinformował na Twitterze nikt inny, jak Juho Sarvikas. Pełna lista zmian i nowości w aktualizacji nie została udostępniona – wiemy jedynie, że uaktualnienie do Androida 10 na Nokię 8.1 wprowadza m.in. ciemny motyw systemowy i nową nawigację gestami.

Zobacz także: Świetna wiadomość: już wkrótce wszystkie nowe smartfony będą musiały debiutować z Androidem 10

Należy wspomnieć, że producent rozpoczął dziś udostępnianie tytułowej aktualizacji, więc kilka dni może minąć, nim dotrze ona do wszystkich użytkowników. Niemniej jednak firmę należy pochwalić za bardzo szybką aktualizację do stabilnej, oficjalnej wersji Zielonego Robocika – znacznie większy Samsung dopiero co zapowiedział beta testy Androida 10 na Galaxy S10. HMD nie zamierza oczywiście spocząć na Nokii 8.1, bo do końca roku aktualizację do Androida 10 ma otrzymać również Nokia 7.1 oraz Nokia 9 PureView. Dajcie znać w komentarzach, czy uaktualnienie już do was dotarło!

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.