Nokia to świetna firma, która od momentu związania się HMD Global z sukcesem podbija serca (i portfele) nowych klientów. Gigant wręcz słynie z szybkich i terminowych aktualizacji Androida, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że uaktualnienie do najnowszej wersji Zielonego Robocika dostał dziś kolejny smartfon. Mowa o Nokii 6.1 Plus, której pierwsi użytkownicy mogą już cieszyć się Androidem 10.

Nokia 6.1 Plus już z aktualizacją do Androida 10

Pierwszym smartfonem Nokii, który otrzymał oficjalną aktualizację do Androida 10, był model 8.1. Następnie na uaktualnienie załapała się Nokia 9 PureView oraz Nokia 7.1, a teraz do tego zaszczytnego grona dołączyła wydana w 2018 roku Nokia 6.1 Plus. Aktualizacja waży około 1,3 GB i jest rozprowadzana drogą OTA – falami, co też oznacza, że nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie.

Zobacz także: Jak będzie wyglądała wydajność konsol nowej generacji? Porównanie PlayStation 5 i Xbox Series X

Jeśli chodzi o nowości w aktualizacji, to Nokia, która poinformowała o niej na Twitterze, oczywiście nie zdradziła, czego możemy się spodziewać. Doszedł do tego za to serwis NokiaPowerUser, który wspomniał, że uaktualnienie przynosi wiele zmian – począwszy od nowych gestów, ciemnego motywu systemowego i funkcji Smart Reply, na nowych ustawieniach dot. prywatności oraz grudniowych poprawkach zabezpieczeń kończąc. W celu sprawdzenia, czy Android 10 zawitał już na Waszą Nokię 6.1 Plus, udajcie się do ustawień i spróbujcie wywołać aktualizację ręcznie. Jeśli się nie pokaże, to nie pozostaje Wam nic innego, jak cierpliwie czekać.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.