Nokia odżyła w momencie, gdy firmę przejęło HMD Global. Od tego czasu producent regularnie wydaje nowe smartfony oraz wspiera te starsze – o Nokii nie można powiedzieć, że nie dba o swoich klientów. Pierwszym urządzeniem, które otrzymało aktualizację do Androida 10 była Nokia 8.1. Niedługo później uaktualnienie trafiło do posiadaczy Nokii 9 PureView, a teraz przyszedł czas na Nokię 7.1. Co dziwne, nowsza Nokia 7.2 nadal się nie załapała – niektórzy z pewnością się wkurzą.

Nokia 7.1 już z aktualizacją do oficjalnego wydania Androida 10

Nokia 7.1

Dziś HMD Global rozpoczęło udostępnianie aktualizacji do stabilnej wersji Androida 10 dla użytkowników lubianej Nokii 7.1. O „dobrej nowinie” poinformował na Twitterze nikt inny, jak sam Juho Sarvikas, obejmujący stanowisko CPO w firmie. Uaktualnienie rzecz jasna jest wdrażane falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie. W celu sprawdzenia, czy już do Was nie dotarło, udajcie się do ustawień i spróbujcie wywołać aktualizację ręcznie. Jeśli się nie pokazuje, to wystarczy poczekać – prawdopodobnie nie więcej niż kilka dni.

Zobacz także: Godzina Kodowania z Amazon – 2500 uczniów i uczennic zapozna się z programowaniem

Warto wspomnieć, że dzisiejsza aktualizacja jest prawdopodobnie ostatnią dla Nokii 7.1, jeśli chodzi o nowe wersje systemu Android. Co więcej, w tym roku raczej nie ma już co liczyć na aktualizację do Androida 10 dla jakiegokolwiek innego smartfona tytułowej firmy. Nowa wersja Zielonego Robocika już do Was dotarła? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.