Wszystkie pojedynki topowych smartfonów Samsunga i Apple zawsze wzbudzają emocje. W końcu to najwyższa liga, zestawienia dwóch czołowych firm. Tym razem nie jest inaczej, czyli Galaxy Note10+ rzuca wyzwanie młodszemu iPhone 11 Pro Max na wytrzymałość akumulatora. Apple w tym roku drastycznie poprawiło się pod tym kątem, kiedy poprzednie generacje jeśli się wyróżniały, to negatywnie. Jak powyższe porównanie ostatecznie wypadło? Niektórzy mogą czuć się zaskoczeni, więc przejdźmy od razu do tytułowego zestawienia.

Który smartfon wytrzymuje dłużej? Samsung Galaxy Note10+ czy iPhone 11 Pro Max?

Na początku kilka słów wyjaśnienie. Zestawienie wykonał PhoneBuff, czyli mamy do czynienia z jedną z najbardziej dokładnych i uniwerslanych metod porównywania urządzeń. Jednak Galaxy Note10+, który bierze udział w powyższym nagraniu, napędzany jest Snapdragonem 855, a nie Exynosem 9825, jak w Europie. Bezpośrednie zestawienia tych układów wskazują, że jednostka Qualcomma radzi sobie nieco lepiej. Mimo to Apple rozłożyło na łopatki Samsunga, wytrzymując o dwie godziny dłużej w całym zestawieniu. Co jak co, ale iPhone 11 Pro Max stał się wyraźnym liderem pod tym względem w ramach flagowych smartfonów.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Oto wygląd Essential Phone 2!

Jeśli jesteście ciekawi innych zestawień powyższych modeli, to wcześniej publikowaliśmy porównanie aparatów, a także poznaliśmy wytrzymałość na upadki. Mogliście też obejrzeć nieco mniej profesjonalne zestawienie akumulatorów, w którym udział brał też Huawei Mate 30 Pro. Mały spoiler – zwycięzca jest ten sam. W takim razie, czy dzisiaj chcąc kupić flagowy model z najlepszym akumulatorem, powinniśmy zaglądać do stajni Apple? W przypadku iPhone’a 11 Pro Max tak jest, chociaż już iPhone 11 Pro tak rewelacyjnie sobie nie radzi.

Źródło: Reddit, YouTube (PhoneBuff)
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.