Teoretycznie producenci urządzeń mobilnych starają się, aby w ramach projektowania nowych modeli zawsze akumulator wytrzymywał przynajmniej jeden dzień pracy w przeciętnych warunkach. Naturalnie pojawia się pytanie, jakie to przeciętne warunki? Niestety, ale każda firma ma swoje wytyczne, więc nie zawsze wspomniane założenie się sprawdza w rzeczywistości. Mimo wszystko w tym roku wielu gigantów zauważyło potrzebę stosowania dużych akumulatorów. Czy wystarczająco dużych? Sprawdźmy to na przykładzie smartfonów, które zdecydowanie wywołują najwięcej emocji w ostatnich tygodniach – Huawei Mate 30 Pro, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max i Samsung Galaxy Note10+.

Trzy iPhone’y 11, Galaxy Note10+ i Mate 30 Pro — który ma najlepszą baterię?

Kiedyś takie zestawienie z góry skazałoby iPhone’y na porażkę. Jednak nawet Apple zaczęło stosować zdecydowanie większe akumulatory. Pojemność niemalże 4000 mAh w najdroższym reprezentancie naprawdę robi wrażenie. Naturalnie to przy 4500 mAh w Huawei nie prezentuje się tak dobrze, ale w końcu do gry może wejść optymalizacja iOS. Tym samym, bez dalszego przedłużania i dla tych, którzy nie chcą oglądać całego filmu, oto wyniki:

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]
  1. iPhone 11 Pro Max – 8 godzin i 32 minuty
  2. Huawei Mate 30 Pro – 8 godzin i 13 minut
  3. iPhone 11 Pro – 6 godzin i 42 minuty
  4. Samsung Galaxy NOte10+ – 6 godzin i 31 minut
  5. iPhone 11: 5 godzin i 2 minuty

Zobacz też: Redmi Note 8 Pro trafił do Polski!

Przyznaję się bez bicia, że samemu nie spodziewałem się tak dobrych wyników Apple, a tym bardziej zwycięstwa. Jak by nie patrzeć, sam producent nie zwracał szczególnej uwagi na większe ogniwo w swoich smartfonach, a tu taka niespodzianka. Drugie miejsce Huawei już aż tak bardzo nie zaskakuje, choć jeszcze ciężko ocenić, jak smartfon radzi sobie z wielozadaniowością, gdyż to zawsze był problem EMUI.

Źródło: Reddit, YouTube (Mrwhosetheboss)
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.