Firefox 77

Chcesz dodatków do Firefoxa? Zapłać za nie, czyli Mozilla zmienia swój profil

Newsy

Firefox zmienił logo. W przypadku Androida Firefox może zniknąć. Mozilla po prostu zmienia swój profil działalności, a kluczową nowością ma się okazać system doskonale znanych nam subskrypcji. Innymi słowy, usługi związane z Firefoxem mają stać się płatne. Wszystko po to, aby firma mogła zacząć zarabiać. Ok, jest już płatna przeglądarka z VPN, ale to dopiero początek.

Płatny Firefox? Nie do końca, ale Mozilla wprowadza zmiany

firefox

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Jak się okazuje, Mozilla po prostu nie ma z czego zarabiać. Nawet popularyzacja Firefoxa jest obecnie utrudniona. Nie ma co ukrywać, ta firma nie ma możliwości, aby mierzyć się z Google i Microsoftem. Mimo to w ostatnich miesiącach poznaliśmy wiele interesujących usług jak na przykład Firefox Send. Nikt nie zaprzecza, że z czasem również ta propozycja stanie się płatna, razem z na przykład Firefox Lockbox, czyli autorskim menadżerem haseł. Wszystko ma się sprowadzać do subskrypcji, które pozwolą Mozilli najzwyczajniej w świecie się utrzymać.

Zobacz też: Co nowego znalazło się w Chrome 75?

Google jest już na takim etapie, że chce blokować możliwość blokowania reklam w Chrome. Microsoft otwiera Edge na Chromium. Opera jest częścią chińskiego giganta, który nie ma najlepszych opinii. Czy w takiej sytuacji zaproponowane rozwiązanie abonamentu jest faktycznie takie złe? Dajcie znać w komentarzach, co tak naprawdę na rynku przeglądarek ma znaczenie.

 

Źródło: XDA Developers, Engadget, The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x