Chrome 79 naprawione

Żegnamy adblocki w Chrome, czyli Google ma dość blokowania reklam

Newsy

Adblock, czyli popularne określenie na różnego rodzaju narzędzia, które mają jedno zadanie — blokować reklamy. Czy to wtyczki, czy zewnętrzne programy, czy nawet usługi — po prostu aplikacje i strony internetowe są pozbawiane multimediów, które mają nas o czymś poinformować, co akurat nie jest naszym celem. Google jako potentat reklamowy nie może sobie na to pozwolić i mimo że przez wiele lat przymykał oko na adblocki, tak teraz Chrome może stracić możliwość blokowania reklam. Dla jednych przykre, dla innych zbawienne, ale na pewno trzeba się na to szykować.

Blokowanie reklam w Chrome ma zniknąć — Google uniemożliwi pracę adblocków

blokowanie reklam

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że informacja o blokowaniu reklam w Chrome, a właściwie o… blokadzie blokady pojawiła się już na początku roku. Oczywiście użytkownicy oraz deweloperzy wyrazili głośny sprzeciw tej decyzji, a tymczasem Google… utwierdza nas w przekonaniu, że trzyma się swojego planu. Otóż Manifest V3, który ma stanowić platformę rozszerzeń Chrome’a bez adblocków, ma już zaimplementowane odpowiednie zmiany. Biblioteki webRequest zostają pozbawiane możliwości blokowania jakichkolwiek elementów. To tak w dużym skrócie. Oczywiście firmy odpowiedzialne za wtyczki, które blokują reklamy, jasno się wypowiedzieli, że nie widzą swojej przyszłości z Chrome i Google. Niemniej coraz częściej możemy się spotkać z alternatywami, które bazują odpowiednio spreparowanych skryptach do uruchamiania jako osobny proces.

Zobacz też: Czy Google Pixel 3a jest wytrzymały?

Oczywiście nie musicie się obawiać, że jutro zobaczycie reklamy całego Internetu. Wprowadzenie Manifest V3 do życia zajmie jeszcze wiele miesięcy. To oznacza, że macie od groma czasu na migrację z przeglądarki Google. Jednak czy dzisiejsze reklamy są nadal uporczywe? Projektanci starają się je upraszać. Często też stanowią one swego rodzaju interesujące uzupełnienie danej witryny. Może równie dobrze już porzuciliście blokowanie reklam? Naszą stronę macie dodaną w wyjątkach, prawda?

 

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x