Przeglądarki internetowe od lat kojarzą się przeciętnemu konsumentowi z programem w pełni darmowym. Jednak Firefox chce się odciąć od tej zasady. Dlatego też niedługo będzie miała premierę nowa płatna wersja Firefoxa. Płatność jednak nie będzie jednorazowa. Ma się ona opierać na miesięcznym abonamencie w wysokości 10 dolarów.

Płatny Firefox

Płatny Firefox

Sporo osób może teraz popukać się w czoło, widząc taką propozycję. Mimo wszystko warto jej się bliżej przyjrzeć, ponieważ wcale to nie jest aż takim szaleństwem, jak na pierwszy rzut oka się wydaje. Po pierwsze w ramach usługi dostaniemy dostęp do nielimitowanego VPN. Samo to sprawia, że propozycja Mozilli z szalonej zaczyna się robić interesująca. Dzięki nielimitowanemu VPN można bez większych problemów łączyć się bezpiecznie ze swoją prywatną siecią z każdego miejsca na Ziemi z dostępem do internetu oraz mieć dostęp do treści, które są niedostępne w naszym regionie.

Zobacz też: Szybkie ładowanie w Galaxy Note10 to świetna telenowela od Samsunga

To jednak wciąż nie wszystko. Dodatkowo dostaniemy dostęp do przestrzeni dyskowej na dane. Niestety producent nie podaje tutaj szczegółów dotyczących transferów ani pojemności naszego wirtualnego dysku. Pewne jest natomiast to, że Firefox podkreśla jego bezpieczeństwo. Warto pamiętać, że firma ma już usługę do bezpiecznego dzielenia się plikami, czyli Firefox Send. Dlatego też należy podejrzewać, że nie rzuca słów na wiatr w tej kwestii. Usługa ma zawierać bezpłatny okres próbny po to, żeby przekonać do siebie konsumentów. Nie wiadomo jednak czy płatny Firefox mimo tych licznych zalet się przyjmie.

Źródło: Gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.