Cyberbezpieczeństwo jeszcze kilka lat temu sprowadzało się do mocnych haseł i dbania o ich stosunkowo częstą zmianę. Dzisiaj w Sieci krąży tyle naszych danych, że to najzwyczajniej w świecie nie wystarcza. Oczywiście wcześniej też byliśmy potencjalnie narażeni na ataki z różnych stron, ale teraz coraz więcej musimy pilnować, więc też coraz więcej jest chętnych, aby poznać nasze tajemnice. Nawet taką kwestię jak bezpieczne wysyłanie plików warto traktować poważnie i korzystać na przykład z Firefox Send, który trafił do Sklepu Play.

Jak bezpiecznie wysyłać pliki? Pobierz Firefox Send ze Sklepu Play

mozilla firefox send sklep play pobierz

O samej usłudze Firefox Send więcej opowiadał Wam Paweł. Otóż Mozilla uruchomiła serwis, który najzwyczajniej w świecie pozwala na szyfrowanie przesyłanych plików. Teoretycznie proste, a tak skuteczne. Dotychczas mogliście skorzystać z usługi poprzez dedykowaną stronę internetową send.firefox.com. Tymczasem teraz Mozilla wydała dedykowaną usłudze aplikację, która na razie jest dostępna w fazie testowej, więc mogą pojawiać się różne błędy. Pamiętajcie, że nie musicie się w niej logować — anonimowi użytkownicy mogą przesyłać pliki do 1 GB. Jednak logując się

Zobacz też: Redmi 7 w Polsce — jesteśmy pierwsi!

Nam nie pozostaje nic innego, jak po raz kolejny podziękować Mozilli za dbanie o swego rodzaju wolny i bezpieczny internet. Firma wielokrotnie udowadniała, że zależy jej na użytkownikach, a nie wyłącznie na zarobku. Jednak wróćmy do Firefox Send — aplikację pobierzecie za darmo ze Sklepu Play lub z APK Mirror.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.