nexus film kitkat 5

Lawirowanie pomiędzy różnymi źródłami wiadomości na temat nadchodzącego nowego smartfonu Google przyprawia już wiele osób o ból głowy. Na szczęście dokumentacja Federalnej Komisji Łączności umożliwiła rozwianie większości wątpliwości.

Zacznijmy od początku – tajemniczy Nexus pojawił się na filmie z prezentacji statuy nowego Robocika wykonanego na wzór KitKata. Później do Federalnej Komisji Łączności trafił nieznany nam model LG o nazwie kodowej D820. Wszyscy przypuszczali, że to właśnie Nexus 5 widoczny na wcześniej wydanym filmiku na YouTube. Następnie certyfikację Bluetooth przeszła słuchawka D821 – spodziewano się, że cały czas mowa jest o jednym urządzeniu. W międzyczasie wiarygodne źródło, czyli Evan Blass powiadomił zainteresowanych o błędnym myśleniu na temat nadchodzącego Nexusa 5. Niedługi czas później odwołał swoje słowa.

Wracamy do teraźniejszości. Po modelu D820 przyszła pora na wizytę słuchawki D821 w FCC. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że oba modele nie mają ze sobą praktycznie nic wspólnego toteż można powrócić do wersji, że ten pierwszy faktycznie jest Nexusem 5, który w ciągu kilku tygodni powinien zostać przedstawiony.

Dla przypomnienia – LG D820 trafiając do Federalnej Komisji Łączności korzystał z najnowszego Android 4.4 i budową przypominał tajemniczego smartfona, który znalazł się na filmie z odsłonięcia statuy. Dzięki połączeniu tych danych, wiele osób pokusiło się o wizualizację domniemanego Nexusa 5.

Takie zamieszanie tylko podsyca atmosferę. Pamiętajmy, że cały czas nie została odwołana wersja wydarzeń mówiąca, że nie spotkamy Nexusa 5, a odświeżoną „Czwórkę” na rok 2014.

 

źródło: TheDroidGuy
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.