nexus logoPoznaliśmy nową nazwę kodową dla kolejnej wersji Androida oznaczonej numerem 4.4. Przy współpracy Google z Nestle będziemy mieć możliwość korzystania z systemu określanego jako KitKat. Z tej okazji korporacja z Mountain View wstawiła na swoim portalu YouTube film z odsłonięcia statuy robota ulepionego ze wspomnianego wcześniej wafla.

Zobaczcie sami jak odbyło się tradycyjne umieszczenie nowego posągu w kampusie Google:

Mirror:

Jeżeli jeszcze nie zauważyliście tajemniczego telefonu to zatrzymajcie film na 38. sekundzie. Dla ułatwienia, przybliżony zrzut ekranu tego momentu:

nowy nexus film

Duży aktualny napis Nexus i nieznana nam obecnie obudowa urządzenia sugerują, że mamy do czynienia z nowym smartphonem od Google. Wiele osób zwróciło uwagę na typowy design dla LG, co może potwierdzić mało widoczne uśmiechnięte logo u dołu obudowy. Nie jest to z pewnością Nexus 7, gdyż proporcje są zbyt małe na tablet. Pojawiła się również pogłoska o dodatkowej nakładce na obudowę, ale olbrzymie oko aparatu w pewnym sensie dementuję tę możliwość.

Znając jednak spryt korporacji z Mountain View do wprowadzania w błąd, możemy mieć wątpliwości, co do poprawności dedukowania o następcy Nexusa 4 pokazanym w sposób jawny na powyższym filmie. Istnieje również możliwość, że to kolejna – po określeniu Key Lime Pie – sprytna zagrywka ze strony Google, która zostanie odkryta przy najbliższej okazji.

 

źródło: AndroidPolice
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.