Nieznany model LG opuścił FCC – Nexus 5 na horyzoncie?

Łukasz Pająk Newsy 2013-09-06

DSC02194

Federalna Komisja Łączności (FCC) jest amerykańską organizacją odpowiedzialną za stanie na straży wszelkich częstotliwości radiowych. To właśnie tutaj znajdziemy wszystkie urządzenia telekomunikacyjne – również te przedpremierowe.

Jeden z Internautów przeglądając dokumentację FCC natknął się na nieznany nam jeszcze model LG o nazwie kodowej D820. Wiemy, że wśród jego podzespołów znajdziemy układ Qualcomma z najwyższej półki, czyli Snapdragona 800. Dodatkowo nie zabrakło modułów NFC i LTE. Rozmiar wyświetlacza tego urządzenia to blisko 5 cali, a wymiary całej słuchawki wynoszą 131.9mm wysokości i 68.2mm szerokości. Za dostarczanie energii tej maszynie odpowiedzialna jest niewymienialna bateria o pojemności 2300mAh. Oczywiście nie zabrakło bezprzewodowego ładowania (typu Qi). Wszystko to działa pod kontrolą najnowszego Androida 4.4 KitKat.

fcc nexus 5 lg d820

Wszystkie te dane sugerują jedno – niedługo będziemy mogli poznać kolejnego smartphone’a z serii Nexus produkcji LG. Co ciekawe, warto zwrócić uwagę na wymiary powyższego urządzenia i porównać je do teoretycznie mniejszego Nexusa 4. LG D820 w rzeczywistości mierzy w każdą stronę o kilka milimetrów mniej, a wyświetlacz o 0,3 cala większy. To zapewnia nas, że ramka w okół ekranu będzie bardzo cienka.

Być może mamy do czynienia z tajemniczym modelem, który pojawił się na filmie z ustawienia statuy Robota-KitKata. Także w najbliższym czasie do rodziny powinien dołączyć pięciocalowy Nexus 5. Niestety żadna z plotek nie mówi o przewidywanym terminie prezentacji. Tym bardziej nie warto jeszcze pytać o cenę.

źródło: Engadget


 • zjara1993

  Jak bd miał tak małą baterię to bd gówno nie telefon ;/

 • lcd

  Panowie z Android Police wrzucili na G+ info, trochę więcej danych o prawdopodobnym nowym nexusie i nie tylko: https://plus.google.com/103876278794381402383/posts/2ySDvzpBhJZ
  Co ciekawe stara nazwa przyszłej wersji jeszcze nie umarła, chyba, że to tylko jakieś pozostałości.

 • GranFlash

  Szczególnie „oko aparatu” tutaj identyczne jak tego telefonu na filmie.

  • Łukasz Pająk

   Dokładnie. Rozmieszczenie z diodą LED wydaje się identyczne.

  • damianeq89

   To by się zgadzało…. ale… W artykule jest napisane, że „LG D820 w rzeczywistości mierzy w każdą stronę o kilka milimetrów mniej”. Ja mam wrażenie, że ten smartphone z filmiku jest większy niż N4.
   http://android.com.pl/images/user-images/pewek/2013/09/nowy-nexus-film-640×359.png

   • Łukasz Pająk

    To może załatwić kwestia perspektywy.x