ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
kciuk w aplikacji Messenger

Zmień kciuk w aplikacji Messenger na dowolną emotikonę – to proste

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Messenger to najpopularniejszy komunikator internetowy w Polsce. Kiedyś miano to dzierżyło bardzo popularne Gadu-Gadu. Jednak program przespał moment pojawienia się telefonów i smartfonów. Komunikacja mobilna bardzo usprawniła wysyłanie wiadomości między użytkownikami. Dostępność Facebooka i jego komunikatora na każdej platformie to był klucz do zdobycia rynku także w Polsce. Nawet jeśli ktoś spróbuje skorzystać z alternatywy Messengera, to musi się liczyć z tym, że będzie musiał przekonać znajomych i rodzinę do przesiadki, a to jest trudne zadanie. Aktualizacje sprawiają, że program Facebooka jest funkcjonalny. Co ciekawe, można nawet zmienić kciuk w aplikacji Messenger na dowolną emotikonę.

Nowe funkcje i problemy z Messengerem

kciuk w aplikacji Messenger

Ostatnio wiele piszemy na temat aplikacji Messenger, ponieważ Facebook stale ją ulepsza lub modyfikuje. Wśród najnowszych postów mogliście przeczytać o:

Niestety, ale Messenger miewa też problemy związane z poprawnym działaniem. To tylko trzy z ostatnich przykładów:

Zmień kciuk na inną emoji

kciuk w aplikacji Messenger

Kciuk w górę to jeden ze znaków rozpoznawczych Messengera. Jest on dostępny w aplikacji od początku jej istnienia i pozwala w szybki sposób odpowiedzieć na wiadomość przy użyciu jednego kliknięcia w ekran.

Jakiś czas temu wśród nowych funkcji pojawiła się ta, na którą czekało wiele osób. Być może nie jest to gigantyczna zmiana, jednak warto o niej wspomnieć, ponieważ przeszła bez echa. Chodzi o zmianę odpowiedzi w postaci kciuka na inną emotikonę. Jest to opcja, o której istnieniu wciąż wiele osób nie wie. W związku z powyższym spieszę z pomocą.

Jeśli chcesz zmienić popularnego kciuka na Messengerze, to powinieneś:

  • Uruchomić aplikację Messenger, a następnie otworzyć dowolny wątek konwersacji, w którym chcesz zmienić przycisk polubienia na coś innego,
  • Stuknąć symbol „i” w prawym górnym rogu, a pojawi się ekran z dostępnymi opcjami konwersacji,
  • Wybrać „Emoji” w menu,
  • Dotknąć dowolnej emotikony, aby zastąpić kciuka w górę w tym konkretnym wątku rozmowy. Okno się zamknie i wrócisz do ekranu informacji dla tego wątku rozmowy, gdzie zobaczysz wybrane emoji.

Gdy wrócisz do wątku konwersacji, zobaczysz emotikonę, którą wybrałeś zamiast przycisku kciuka w górę.

Warto jednak zauważyć, że nie da się zmienić tej opcji dla wszystkich konwersacji od razu, a jedynie osobno w indywidualnych rozmowach.  

Zobacz także: Wear OS nie ma u mnie żadnych szans

Kciuk w aplikacji Messenger w Windows 10

kciuk w aplikacji Messenger

Od dłuższego czasu użytkuję aplikacji Messengera także na Windowsie 10. Program ten jest regularnie aktualizowany, jednak niektóre funkcje pojawiają się tu z pewnym opóźnieniem. Jednak okazuje się, że funkcja zmiany kciuka na inną emotikonę jest już dostępna. Co ciekawe, jej ustawienie jest banalne. Wystarczy wejść w pożądaną konwersację i kliknąć na kciuk prawym przyciskiem myszy. Pojawi się opcja: „Zmień ikonę emoji”. Po jej kliknięciu mamy dostęp do okna emoji. Wybieramy, tę która ma zastąpić kciuk w górę.

Sprawdź najnowsze wpisy