Messenger nie działa lub działa tak, jakby chciał, a nie mógł. Dla wielu osób to właśnie komunikator Facebooka jest głównym narzędziem do kontaktu ze znajomymi. Nie dziwi więc to, że awaria Messengera to spory problem, a po zgłoszeniach na DownDetector widać, że problem jest ogólnopolski, ale narzędzie ma kłopoty także w innych częściach świata.

Messenger nie działa – awaria w Polsce

Messenger nie działa

Przyzwyczailiśmy się do tego, że usługa ma działać i tyle. Jednak jak dobrze widać w przypadku każdej awarii, nic nie jest nam dawane na zawsze. Messenger nie działa, a problemy zaczęły się już po 9.00 rano. Czym objawia się awaria komunikatora? Objawy mogą być różne. Brak możliwości wysłania i odbierania wiadomości to jedna z rzeczy, która nie działa. Mogą być także problemy z odbieraniem powiadomień o nowych wiadomościach, a w wersji dekstopowej może to wyglądać tak, że „wiszą” powiadomienia o nieodczytanych treściach.

Patrząc na to, jak wiele zgłoszeń pojawiło się na temat awarii Messengera na stronie DownDetector, problem jest dość spory. Praktycznie w całej Polsce użytkownicy zgłaszają problemy z działaniem komunikatora. Widać też, że kłopoty z jego funkcjonowaniem są także we Francji, Wielkiej Brytanii czy Słowacji i Czechach. Mówimy więc tutaj o naprawdę potężnej awarii Messengera, która nie wiadomo kiedy zostanie naprawiona. Wprawdzie Facebook stara się w takich sytuacjach robić wszystko, by jak najszybciej przywrócić działanie usługi, to żadnych szczegółów na temat problemu nie podano.

Zobacz też: Jak powstawał Cyberpunk 2077 – rozmawiamy ze scenarzystą gry.

Dane w DownDetector są aktualizowane w czasie rzeczywistym, więc można samemu sprawdzić, jak ma się stan usługi. W moim przypadku jest „martwa” – wysyłane wiadomości nie dochodzą do obiorców, a i do mnie nie docierają nowe. Nie ma wyjścia, trzeba czekać na to, aż Facebook upora się z awarią Messengera, choć może to zająć jeszcze chwilę. Dajcie znać, jak komunikator działa u was.

Źródło: DownDetector

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.