Messenger to ścisła czołówka, jeśli chodzi o najpopularniejsze komunikatory internetowe na świecie. W ostatnim czasie użytkownicy tej aplikacji w Europie otrzymują bardzo niepokojący komunikat. Można w nim wyczytać, że „niektóre funkcje przestały być dostępne”. O co w tym wszystkim chodzi? Już spieszę z odpowiedzią.

Niektóre funkcje nie są dostępne – dziwny komunikat w Messengerze

Messenger niektóre funkcje nie są dostępne

Przyznam szczerze, że sam się zdziwiłem, gdy w Messengerze pokazał mi się powyższy komunikat. Facebook nie wyjaśnił, o co dokładnie chodzi bezpośrednio w aplikacji, ale zrobił to na stronie pomocy. Otóż aktualnie w Polsce, jak innych krajach Europy, w Messengerze nie działają takie funkcje jak m.in. ankiety czy personalizowane odpowiedzi. Ponadto w niektórych przypadkach mogą się nie pojawiać pseudonimy, a niekiedy także aplikacja może zabronić wysyłania konkretnych typów plików.

Zobacz także: Dramat Januszy biznesu – Allegro aktualizuje regulamin i zakazuje sprzedaży kont z grami i nie tylko

Podobnymi ograniczeniami objęto też komunikator wbudowany w Instagrama. Tam nie można m.in. udostępniać efektów AR. Facebook wyłączył tymczasowo wszystkie te funkcje, aby zachować zgodność z nowymi przepisami dotyczącymi wykorzystywania danych w krajach europejskich. Na razie nie jest jasne, kiedy firma przywróci wymienione rozwiązania mieszkańcom Starego Kontynentu, choć zarzeka się, że już nad tym pracuje. Może się jednak okazać, że niektóre funkcje znikną na zawsze, bo np. ich dostosowanie do nowych zasad nie będzie możliwe lub okaże się zbyt uciążliwe. Miejmy jednak nadzieję, że Facebook sobie poradzi.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.