ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Vanish Mode Messenger

Vanish Mode, czyli Messenger i Instagram ze znikającymi wiadomościami

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Vanish Mode to nowa opcja, którą ma mieć Messenger i Instagram, choć ta dopiero pojawia się u użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Jednak Facebook zamierza wypuścić ją globalnie i to niebawem, więc można zakładać, że dotrze do nas w niedługim czasie. Znikające wiadomości to coś, co pojawiło się też ostatnio w WhatsApp, choć w przypadku Messengera i Instagrama, funkcja będzie działać trochę inaczej.

Vanish Mode trafia do Messengera

Vanish Mode Messenger
Vanish Mode Messenger

Skończyły się czasy, kiedy Messenger był po prostu komunikatorem. Ostatnie zmiany dobitnie pokazują, że stał się czymś więcej. Czymś, co ma przyciągać młodych odbiorców, którym brakuje kolorów, emotikonów i funkcji widocznych na innych platformach. Facebook nie boi się podbierać pomysłów do Snapchata czy TikToka, czego przykładem mogą być Stories, a ostatnie Reels. Teraz przyszła pora na znikające wiadomości, a dokładniej cały tryb konwersacji, który będzie po prostu… znikał.

Vanish Mode, bo tak nazwano nową funkcjonalność, dostępny będzie w Messengerze oraz wiadomościach na Instagramie. Te ostatnie zostały już zintegrowane z Messengerem, choć nie u wszystkich użytkowników. Funkcję aktywowało się będzie w konkretnym oknie chatu i druga strona będzie informowana o tym, że korzysta z Vanish Mode. Wszelkie wiadomości, emotki, zdjęcia i cokolwiek, co się w tym trybie wyśle, będzie znikało po przeczytaniu i opuszczeniu konwersacji. Funkcja będzie dostępna tylko w rozmowach, a nie chatach grupowych, choć to może kiedyś się jeszcze zmienić.

Zobacz też: Nokia 8000 4G i Nokia 6300 4G raczej nie zachwycą wielu, ale są tanie.

Włączenie Vanish Mode odbywało się będzie już w oknie chatu, gdzie trzeba będzie po prostu przeciągnąć palcem z dołu ekranu w górę, a tam pojawi się stosowna opcja. Jeżeli podczas takiej rozmowy, ktoś zrobi zrzut ekranu, użytkownik zostanie o tym poinformowany. Ma być też opcja zgłaszania nadużyć. W pierwszej kolejności funkcja trafi do Messengera, a z czasem zostanie także wprowadzona w wiadomościach na Instagramie.

Źródło: Facebook

Sprawdź najnowsze wpisy